Pourchaire ukarany za kolizję ze sprintu Formuły 2

Théo Pourchaire otrzymał karę przesunięcia na starcie za spowodowanie niebezpiecznej kolizji z Oliverem Bearmanem podczas sprintu F2 w Arabii Saudyjskiej. Francuz po naliczeniu kary wystartuje do wyścigu głównego z czwartego rzędu.

Po odwróceniu pierwszej dziesiątki kwalifikacji, trzeci w czasówce Pourchaire startował z siódmego pola na starcie. Od początku wyścigu Francuz odważnie przebijał się do przodu, wykonując ryzykowne manewry na kolejnych rywalach.

W końcu jeden z tych manewrów okazał się być źle wymierzony. Na siódmym okrążeniu Pourchaire bardzo mocno opóźnił hamowanie do zakrętu nr 1, chcąc wyprzedzić Victora Martinsa. 19-latek przestrzelił zakręt i uderzył z dużą prędkością w bok jadącego z przodu Olliego Bearmana.

Kolizja wyeliminowała obu kierowców z wyścigu. Zaraz po wyjściu z samochodu Pourchaire ruszył w stronę Brytyjczyka, by przeprosić go za swój ewidentny błąd. Sędziowie również nie mieli wątpliwości co do winy Francuza.

Pourchaire został ukarany przesunięciem o 5 pozycji w następnym wyścigu. Otrzymał również dwa punkty karne. Oznacza to, że Pourchaire wystartuje do niedzielnych zmagań z ósmego miejsca. Po kolizji i braku zdobyczy punktowej Francuz stracił również prowadzenie w klasyfikacji generalnej kierowców na rzecz Ralpha Boschunga.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze