Boccolacci traci triumf z wyścigu głównego GP3

Dorian Boccolacci, który jako pierwszy przekroczył linię mety podczas wyścigu głównego serii GP3 we Francji, został zdyskwalifikowany z rezultatów w wyniku braku możliwości dostarczenia odpowiedniej ilości paliwa do przeprowadzenia kontroli technicznej. Identyczną karę z tego samego powodu otrzymał również Niko Kari.

Boccolacci, który do pierwszego wyścigu serii GP3 na Paul Ricard wywalczył pole position, był w stanie zamienić je na zwycięstwo, jednak po dyskwalifikacji triumfatorem sobotniej rywalizacji został drugi z Francuzów – Anthoine Hubert. Podium uzupełnili Nikita Mazepin oraz Giuliano Alesi. Kari, który pierwotnie wywalczył piąte miejsce, również został pozbawiony swojego rezultatu z identycznego powodu co Boccolacci.

W wyniku nałożonych kar do wyścigu sprinterskiego, który ruszy o godzinie 10:45, z pierwszego pola wystartuje Callum Ilott, a obok niego ustawi się Joey Mawson.

Po zweryfikowaniu rezultatów na czele klasyfikacji sezonu wciąż znajduje się Hubert, który obecnie ma na koncie 59 punktów. Na drugiej pozycji plasuje się Mazepin z dorobkiem 43 oczek, a na trzecie miejsce w zestawieniu powrócił Alesi, który ma 38 punktów. W klasyfikacji zespołów przewodzi ART (132 punkty), drugi jest Trident (70 pkt.), a czołową trójkę uzupełnia Campos (30 pkt.).

Źródło: gp3series.com