Callum Ilott oraz Anthoine Hubert zostali zdyskwalifikowani z wyników sprinterskiego wyścigu GP3 Series na torze Monza. Jak poinformowali sędziowie, oba samochody ART nie przeszły badań technicznych po wyścigu, a w kołach ich samochodów było inne ciśnienie niż wymagało tego Pirelli.

Kara jest bardzo dotkliwa, ponieważ Illot stracił tym samym trzecie miejsce i podium, a jego kolega z ekipy czwarte miejsce. Tym samym cała stawka kierowców przesunęła się o dwa miejsca do góry, dzięki czemu to Nikita Mazepin może się cieszyć z trzeciej pozycji. Po dyskwalifikacji kierowców ART Grand Prix do punktowanej ósemki awansowali odpowiednio na siódme miejsce, Leonardo Pulcini, a na ósme Simo Laaksonen.

Zmiany zaszły również w klasyfikacji generalnej kierowców. Hubert ma obecnie 176 punktów, a Mazepin 147.

Karę otrzymał również kierowca MP Motorsport Devlin Defrancesco. Sędziowie orzekli, że kanadyjsko-włoski kierowca był sprawcą kolizji pomiędzy Juanem Manuelem Correą, a Gabrielem Aubrmy, za co zawodnik otrzymał 20-sekundową karę doliczoną do jego ostatecznego wyniku. Kolizja doprowadziła do pojawienia się samochodu bezpieczeństwa na początku wyścigu.

Źródło: gp3series.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race