Sebastián Fernández w sezonie 2020 F3 poprowadzi samochód zespołu ART Grand Prix. 19-latek jest ostatnim kierowcą, który dołączył do francuskiej ekipy. ART zdecydował się na zatrudnienie Wenezuelsko-hiszpańskiego kierowcy po udanym pierwszym sezonie, gdzie pomimo braku punktów w klasyfikacji generalnej, wywarł spore wrażenie na właścicielach obecnej ekipy.

Fernández wziął również udział w posezonowych testach i to one miały decydujący wpływ na jego zatrudnienie. Wcześniej młody kierowca wystartował w barwach francuskiego zespołu podczas wyścigu w Makau, gdzie ukończył zmagania na 15. pozycji.

„Jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny za szansę pracy z ekipą, która ma jest na fali wkraczając w sezon 2020. Pracowałem już z ekipą podczas wyścigu w Makau oraz podczas testów w Walencji, gdzie czułem się bardzo dobrze. Z taką ekipą jak ART Grand Prix wierzę, że możemy osiągnąć kilka dobrych rezultatów w nadchodzącym sezonie”.

Fernández zadebiutował w sezonie 2016 i ma za sobą występy w siedmiu seriach. Ścigał się między innymi w hiszpańskiej, niemieckiej, włoskiej Formule 4, a także w wyścigach F4 w Emiratach Arabskich. W sezonie 2018 ścigał się w europejskiej Formule 3, a rok później dołączył do stawki Formuły 3.

„Sebastián ma tylko 19 lat, ale ma już za sobą sporo doświadczenia nie tylko w motorspocie, ale również w F3. To doświadczenie jest głównym atutem w tak wysoko postawionej serii. Jego pierwsze doświadczenie z Makau było solidne, wykazał progres przez cały weekend. Podczas testów w Walencji pokazał, że potrafi słuchać i jest pracowity. W sezonie 2020 będzie miał wszystko, czego potrzebuje, aby odnieść sukces”.

Źródło: fiaformula3.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race