Schumacher i Leclerc wśród kierowców wybranych na testy przez Premę

Włoska ekipa Prema poinformowała, że podczas dwudniowych testów Formuły 3 na torze pod Barceloną będzie testować czterech zawodników.

W samochodzie #1 pojedzie Artur Leclerc, który należy do akademii młodych kierowców Ferrari oraz jest młodszym bratem Charlesa Leclerca. Młody monakijczyk rywalizował w Regionalnej Europejskiej Formule razem z ekipą Prema Powerteam. W drugim samochodzie pojawi się Dennis Hauger. 17-letni Norweg wygrał w 2019 roku włoską Formułę 4. W obecnym sezonie razem z ekipą Hitech Grand Prix zdobył trzecie miejsce podczas wyścigu sprinterskiego na torze Hungaroring.

Trzeci samochód będą ze sobą dzielić David Schumacher oraz Roman Stanek. Niemiec pojedzie w pierwszego dnia testów, a Czech drugiego dnia testów. Syn Ralfa Schumachera w sezonie 2020 ścigał się dla dwóch ekip Charouz Racing System oraz Carlin Buzz Racing. Natomiast Stanek ścigał się dla zespołu Charouz, a sezon 2020 zakończył na 21. miejscu z zaledwie trzema punktami na koncie.

Testy będą odbywać się 5-6 października na torze Circuit de Barcelona-Catalunya. Formuła 3 zakończyła sezon 2020 na torze Mugello we Włoszech.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Premy

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league