Hauger najszybszy w pierwszych kwalifikacjach sezonu Formuły 3

Dennis Hauger z zespołu Prema Racing wywalczył pole position w pierwszych kwalifikacjach tegorocznego sezonu Formuły 3 w Barcelonie, minimalnie pokonując Jacka Doohana z ekipy Trident.

Junior Red Bulla, który przeszedł do mistrzowskiego zespołu na ten sezon, wywalczył pole position i zdobył cztery punkty dzięki uzyskaniu czasu 1:32,904 na dwie minuty przed końcem sesji kwalifikacyjnej F3 na Circuit de Barcelona-Catalunya. Inny junior Red Bulla, Dohan, przegrał walkę o pierwsze pole startowe z Norwegiem o zaledwie 8 tysięcznych.

W końcówce kierowca MP Motorsport i członek Akademii Alpine, Victor Martins, przeskoczył z 23. miejsca i wywalczył trzecią lokatę startową dzięki uzyskaniu 1:32,965. Z czwartym wynikiem uplasował się reprezentant HWA Racelab, Matteo Nannini, który wykręcił 1:33,113. Piąty w czasówce był z kolei Frederik Vesti z ART Grand Prix, kończąc sesję z wynikiem 1:33,173. W mniej niż sekundzie zmieściło się dwunastu kierowców.

Ze względu na inny format weekendu wyścigowego Formuły 3 od tego sezonu, do sobotniego pierwszego wyścigu z pole position wystartuje zdobywca 12. czasu z kwalifikacji, Jonny Edgar z zespołu Carlin. Obok niego swój samochód ustawi Aleksandr Smolar z ART Grand Prix, a z trzeciej pozycji ruszy kolejny członek Akademii Alpine, Caio Collet, z zespołu MP Motorsport. Piątkowe kwalifikacje ustawiły stawkę do niedzielnego wyścigu. Czołowa dwunastka kierowców z porannego sobotniego wyścigu zostanie odwrócona na starcie popołudniowych zmagań tego samego dnia.

W Formule 3 w tym sezonie wystartuje Juan Manuel Correa, który wraca do ścigania po 18. miesiącach przerwy po tragicznym wypadku w Formule 2 na torze Spa-Francorchamps, gdzie w 2019 roku śmierć poniósł Anthoine Hubert. Amerykanin w kwalifikacjach wywalczył 13. pole startowe i zabrakło mu jednej pozycji, aby wystartować w sobotę o poranku z pole position.