Edgar powróci do ścigania w F3

Jonny Edgar powraca do startów w Formule 3 po przerwie spowodowanej problemami zdrowotnymi. Ekipa Trident poinformowała, że Edgar powróci za kierownicę bolidu podczas swoich domowych zmagań na torze Silverstone, które odbędą się w dniach 1-3 lipca. Brytyjczyk po przejściu leczenia choroby Crohna czuje się na tyle dobrze, że będzie w stanie wystartować podczas najbliższej rundy.

„Jestem zachwycony, że mogę ogłosić mój powrót do F3 z zespołem Trident, na najbliższy weekend na Silverstone” – napisał Brytyjczyk w mediach społecznościowych. „Udało mi się poprawić na tyle, że jestem w stanie powrócić do ścigania”.

„Na czele z moją rodziną i przyjaciółmi jest wiele osób, którym chciałbym podziękować, w szczególności Dr Helmutowi Marko oraz każdemu z Red Bulla oraz Trident. Dr Philowi Battyemu,  Mike’owi Davisonowi. Dr Davidowi Nylanderowi, Dr Ally’emu Speightowi oraz wszystkim ze szpitala RVI Newcastle, Samowi Village oraz Jeffowi Thorpe z BRDC [Brytyjskiego Klubu Kierowców Wyścigowych]. Wszyscy ciężko pracowali pomagając mi powrócić do zdrowia i ich praca zawsze będzie przeze mnie doceniania”.

Szef ekipy Trident Giacomo Ricci mówił: „Nie mogę znaleźć słów, które opisałyby jak bardzo cieszę się, że mogę ponownie przywitać Edgara w zespole oraz że będę mógł go ponownie zobaczyć na torze. Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że udało mu się przezwyciężyć problemy zdrowotne wygrywając walkę, która na pewno uczyni go silniejszym. Trident Motorsport wykaże się jak największym zaangażowaniem, aby pomóc mu odzyskać czas, który stracił przez opuszczenie dwóch rund”.

Kierowca Trident wystąpił w tym sezonie tylko podczas rundy otwierającej sezon w Bahrajnie, po czym ogłosił zawieszenie startów z powodów zdrowotnych. Przez chorobę Brytyjczyk znacznie stracił na wadze i nie czuł się na tyle dobrze fizycznie, żeby startować w kolejnych wyścigach.

Źródło: fiaformula3.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze