Marti triumfuje w sprincie F3. Problemy Wiśnickiego

Jose Maria Marti wygrał pierwszy wyścig w nowym sezonie F3. Na drugim miejscu do mety dojechał Franco Colapinto, a podium uzupełnił Caio Collet.

Zgodnie z zasadami, przed sprintem nastąpiło odwrócenie kolejności na starcie dwunastu najszybszych kierowców kwalifikacji. Na pole position ustawił się więc Colapinto, a za nim Marti, Collet, Paul Aron oraz Dino Beganovic.

Przed samym startem kilka zespołów miało problem z opuszczeniem toru na czas. Wśród nich była ekipa PHM. Za naruszenie procedur ukarano Sophie Florsh oraz Piotra Wiśnickiego. Oboje musieli startować z alei serwisowej.

Tuż po starcie Pepe Marti podjął próbę ataku na pozycje lidera w zakręcie nr 1, ale Colapinto umiejętną obroną utrzymał się na czele stawki. Po tym manewrze Hiszpan spadł na trzecią pozycję, za Colleta.

Już na drugim okrążeniu jednak doszło do poważniejszego kontaktu. Gabriel Bartoleto zahaczył o tylną oś bolidu Rafela Villagomeza. Meksykanin obrócił się i uderzył tyłem samochodu w bandy reklamowe, co natychmiast wywołało podwójne żółte flagi i samochód bezpieczeństwa.

Dopiero na siódmym okrążeniu wzniowono ściganie. Nie trwało ono jednak długo. W czołówce Colapinto utrzymał swoją pozycję przed Martim i Colletem. W ogonie stawki doszło jednak do kolejnego incydentu. Luke Browning po kontakcie zatrzymał się w zakręcie nr 1 i musiał wycofać się z rywalizacji. Na tor ponownie wyjechał samochód bezpieczeństwa.

Kolejny restart nastąpił na okrążeniu dwunastym. Colapinto znowu utrzymał się na prowadzeniu. Tym razem jednak Marti był zdecydowanie bliżej Argentyńczyka. Rozpoczęła się zaciekła walka między dwoma kierowcami. Ostatecznie zwycięsko wyszedł z niej kierowca ekipy Campos, odbierając prowadzenie Colapinto na czternastym okrażęniu.

W tym samym czasie za ich plecami toczyła się zaciekła walka o czwarte miejsce, między dwoma kierowcami Premy – Beganoviciem i Aronem. W akcje włączyli się też szósty Oliver Goether i jadący za nim Gregoire Saucy.

Do końca wyścigu Colapinto siedział na ogonie Martiego jednak nie udało mu się odzyskać utraconego wcześniej prowadzenia. Hiszpan przekroczył linie mety jako pierwszy, wygrywając swój pierwszy wyścig w F3 w karierze. Drugim miejscem musiał zadowolić się Franco Colapinto, a na trzecim miejscu dojechał Caio Collet. Za nimi wyścig ukończyli Goethe, Saucy, Leonardo Fornaroli, Jonny Edgar i Sebastian Montoya, który uzupełnił punktowaną dziesiątkę.

Nie był to udany wyścig dla Piotra Wiśnickiego. Polak najpierw musiał startować z alei serwisowej, później miał dodatkowy pitstop na zmianę przedniego skrzydła. W końcowej fazie wyścigu Piotr otrzymał również karę 10s niezastosowanie się do średniego tempa stawki za samochodem bezpieczeństwa.

Wyścig główny jutro o godzinie 9:50.

PNrKierowcaZespółRezultat
123
Josep María Martí
Campos Racing19 okr.
210
Franco Colapinto
MP Motorsport
317
Caio Collet
Van Amersfoort Racing
42
Dino Beganovic
Prema Racing
51
Paul Aron
Prema Racing
66
Oliver Goethe
Trident
78
Grégoire Saucy
ART Grand Prix
84
Leonardo Fornaroli
Trident
912
Jonny Edgar
MP Motorsport
1014
Sebastian Montoya
Hitech Pulse-Eight
1125
Hugh Barter
Campos Racing
125
Gabriel Bortoleto
Trident
133
Zak O'Sullivan
Prema Racing
1424
Christian Mansell
Campos Racing
1527
Taylor Barnard
Jenzer Motorsport
1611
Mari Boya
MP Motorsport
1726
Nikita Bedrin
Jenzer Motorsport
1815
Gabriele Mini
Hitech Pulse-Eight
1922
Ido Cohen
Rodin Carlin
2021
Hunter Yeany
Rodin Carlin
2120
Oliver Gray
Rodin Carlin
2229
Sophia Flörsch
PHM Racing by Charouz
2319
Tom Smith
Van Amersfoort Racing
2430
Roberto Faria
PHM Racing by Charouz
2531
Piotr Wiśnicki
PHM Racing by Charouz
269
Nikola Cołow
ART Grand Prix
2728
Alejandro García
Jenzer Motorsport
287
Kaylen Frederick
ART Grand Prix+ 1 okr.
NSK16
Luke Browning
Hitech Pulse-Eight
NSK18
Rafael Villagómez
Van Amersfoort Racing

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze