Bortoleto wygrywa wyścig główny F3. Wypadek Wiśnickiego

Gabriel Bortoleto zwyciężył w chaotycznym wyścigu głównym F3 na torze Albert Park. Jako drugi linię mety przekroczył Gregoire Saucy, a podium uzupełnił Gabriele Mini. Piotr Wiśnicki nie dojechał do mety przez uszkodzenia bolidu.

Na pole position przed startem niedzielnych zmagań ustawił się Brazylijczyk Bortoleto, a z drugiego pola na starcie ruszał Saucy. Za ich plecami znajdowali się kolejno Gabriele Mini, Leonardo Fornaroli, Zak O’Sullivan oraz Paul Aron.

Po starcie pozycje w czołówce nie uległy zmianie. Bortoleto bez większych problemów utrzymał za swoimi plecami Saucy’ego oraz Miniego. W środku stawki zapanował jednak kompletny chaos. Najpierw swój bolid rozbił Franco Colapinto, a chwile później w zakręcie nr 9 doszło do niebezpiecznej kolizji z udziałem Mario Boyi. Dwa rozbite samochody wywołały na tor samochód bezpieczeństwa już na drugim okrążeniu.

Rywalizacja została wznowiona na szóstym okrążeniu. W czołówce nie nastąpiły żadne znaczące zmiany – wciąż prowadził Bortoleto przed Saucy’m oraz Minim. Cała reszta kierowców jechała w minimalnych odstępach od siebie i niemal co kilka zakrętów dochodziło do mniejszych kontaktów. Do nieco większej kolizji doszło między Nikolą Cołowem a Roberto Farią.

Piotr Wiśnicki dobrze rozpoczął wyścig, a po restarcie zdołał wyprzedzić Ido Cohena i awansował na 22. lokatę. Chwilę później Polak popełnił błąd na wyjeździe na prostą startową. Wiśnicki obrócił swój bolid, uderzając tyłem samochodu w barierę i uszkadzając zawieszenie. Kierowca PHM dotoczył się do swojego garażu i zakończył udział w zawodach.

W tym samym czasie fenomenalnym tempem popisywał się Pepe Marti. Hiszpan po starcie z ostatniego, trzydziestego pola, już na siódmym kółku znalazł się na dwunastej pozycji.

Marsz Martiego w górę tabeli przerwał kolejny samochód bezpieczeństwa. Wyścig został zneutralizowany na trzynastym okrążeniu po tym, jak Rafael Villagomez uderzył w tylną oś bolidu Cohena, wysyłając reprezentanta Izraela prosto w bariery.

Na okrążeniu piętnastym nastąpił kolejny restart. Podobnie jak za pierwszym razem, pozycje w czołówce pozostały bez zmian. Tempa nie zwalniał natomiast Marti, który na osiemnastym kółku wyprzedził Johny’ego Edgara i awansował do punktowanej dziesiątki, zyskując od startu dwadzieścia pozycji.

Na ostatnich okrążeniach Saucy zbliżył się do prowadzącego Bortoleto, ale nie zdołał zagrozić kierowcy Tridentu. Brazylijczyk przekroczył linie mety jako pierwszy, a razem z nim na podium stanęli Saucy oraz Gabriele Mini. Czwarte miejsce zajął Leonardo Fornaloli, a za nim uplasowali się kolejno: O’Sullivan, Luke Browning, Aron, Dino Beganovic, Marti oraz Taylor Barnard.

 

PNrKierowcaZespółRezultat
15
Gabriel Bortoleto
Trident23 okr.
28
Grégoire Saucy
ART Grand Prix
315
Gabriele Mini
Hitech Pulse-Eight
44
Leonardo Fornaroli
Trident
53
Zak O'Sullivan
Prema Racing
61
Paul Aron
Prema Racing
723
Josep María Martí
Campos Racing
816
Luke Browning
Hitech Pulse-Eight
927
Taylor Barnard
Jenzer Motorsport
1024
Christian Mansell
Campos Racing
1112
Jonny Edgar
MP Motorsport
1219
Tom Smith
Van Amersfoort Racing
132
Dino Beganovic
Prema Racing
1420
Oliver Gray
Rodin Carlin
1525
Hugh Barter
Campos Racing
1617
Caio Collet
Van Amersfoort Racing
1721
Hunter Yeany
Rodin Carlin
1829
Sophia Flörsch
PHM Racing by Charouz
1918
Rafael Villagómez
Van Amersfoort Racing
2028
Alejandro García
Jenzer Motorsport
219
Nikola Cołow
ART Grand Prix
226
Oliver Goethe
Trident
2326
Nikita Bedrin
Jenzer Motorsport
NSK22
Ido Cohen
Rodin Carlin
NSK30
Roberto Faria
PHM Racing by Charouz
NSK31
Piotr Wiśnicki
PHM Racing by Charouz
NSK7
Kaylen Frederick
ART Grand Prix
NSK10
Franco Colapinto
MP Motorsport
NSK11
Mari Boya
MP Motorsport
NSK14
Sebastian Montoya
Hitech Pulse-Eight

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze