Tatiana Calderon dołącza do stawki GP3

Tatiana Calderon przesiądzie się z samochodu Formuły 3 do samochodu GP3, gdzie zadebiutuje w mistrzostwach w sezonie 2016 w barwach zespołu Arden International.

22-letnia Kolumbijka dołączy do Jake'a Dennisa i Jacka Aitkena, którzy z Formuły Renault 2.0 przeniosą się w tym roku do zespołu Arden by ścigać się w serii GP3. Calderon spędziła ostatnie 3 sezony w Europejskiej Formule 3, a w związku ze zmianą przepisów w tej kategorii, nie może zostać w niej na czwarty rok. W zeszłym sezonie za kierownicą samochodu Carlin nie udało jej się zdobyć ani jednego punktu. Tatiana wzięła udział w posezonowych testach GP3, które odbyły się w grudniu na torze w Abu Dhabi, gdzie podczas drugiego dnia za kierownicą samochodu Status Grand Prix odnotowała 9. czas.

"Wszystko będzie nowe, dlatego ten sezon będzie dużym wyzwaniem, ale jestem w najlepszym możliwym środowisku, gdzie mogę się uczyć” -powiedziała Calderon. "Moim celem jest bycie w czołowej ósemcę i regularne zdobywanie punktów, a także wykorzystywanie przewagi związanej z odwróconą kolejnością startową w drugim wyścigu. Jeśli moi partnerzy zespołowi i ja będziemy odpowiednio współpracować i rozwijać samochód, powinniśmy być konkurencyjni od początku sezonu. Znam większość torów dlatego mam nadzieję walczyć w czołowej 8.-10. mistrzostw. Samochód jest nowy dlatego będziemy musieli poczekać do testów, aby zobaczyć o co możemy walczyć”.

W listopadzie 2015 roku Calderon odbyła test samochodu Pons Racing z Formuły Renault 3.5, dlatego ściganie się w tej serii było dla niej jedną z opcji. Ostatecznie jednak w styczniu tego roku podjęto inną decyzję.

"Wybraliśmy serię GP3, a nie Formułę 3.5, ponieważ dobrze czułam się w samochodzie GP3 podczas testów” - wyjaśniła Kolumbijka. "Formuła 3.5 jest dużym krokiem z Formuły 3 jeśli chodzi o samochód, a dodatkowym bonusem [serii GP3] jest bliskość paddocku Grand Prix, a wyścigi będą oprócz tego transmitowane na żywo w krajach Ameryki łacińskiej. GP3 jest dobrą serią przygotowującą do GP2, czy Formuły 2 - korzystamy z opon Pirelli, a samochód jest szybszy od F3, dlatego jest to idealny krok naprzód”.

Źródło: motorsport.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze