Jamie Reigle nowym szefem Formuły E

Mistrzostwa Formuły E poinformowały o zmianie na stanowisku dyrektora wykonawczego. Jaime Reigle obejmie posadę zajmowaną dotychczas przez Alejandro Agaga, który to objął funkcję prezesa.

Kanadyjczyk był dotychczas wiceprezesem ds. franczyzy klubu NFL Los Angeles Rams, a wcześniej spędził kilkanaście lat w Premier League, m.in. jako dyrektor ds. komercyjnych klubu Manchester United, a do jego sukcesów należało otworzenie działalności w rejonie azjatyckim oraz debiut na nowojorskiej giełdzie.

„Cieszę się i jestem zaszczycony tym, że poprowadzę Formułę E przez kolejny etap rozwoju” – powiedział 42-latek. „Śledziłem mistrzostwa od samego początku i z podziwem patrzyłem na to, jak w krótkim czasie Alejandro ze swoim zespołem stworzyli globalną platformę sportową”.

Reigle przejmie codzienne obowiązki Agaga, który będzie mógł poświęcić więcej czasu tworzeniu serii elektrycznych rajdów terenowych Extreme E. Obaj będą współpracować nad rozwojem Formuły E, która w swoim piątym sezonie po raz pierwszy odnotowała przychód.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league