Da Costa będzie bronić tytułu w Formule E

Na niecałe dwa miesiące przed startem sezonu 2020/2021 Formuły E, mistrzowski zespół Techeetah w końcu potwierdził przedłużenie kontraktu z aktualnym mistrzem elektrycznej serii wyścigowej António Félixem da Costą. Jego zespołowym kolegą pozostanie dwukrotny mistrz serii Jean-Éric Vergne.

„Wygranie pierwszego tytułu w Formule E rozbudziło we mnie ogień i chęć wygrania kolejnego” – powiedział Portugalczyk. „JEV, ja i pozostali kierowcy stoczymy w tym sezonie epickie pojedynki, czego nie mogę się doczekać. Walczymy o pierwszy tytuł mistrzowski i zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby go wywalczyć”.

Jak informowaliśmy wcześniej, Techeetah rozpocznie sezon z ubiegłorocznym samochodem i wprowadzi nowy model przed E-Prix Rzymu w kwietniu. Nie przeszkodziło to jednak ekipie we wprowadzeniu nowego malowania: „Zawsze twierdziłem, że auta, które wyglądają na szybkie, takie są – wystarczy spojrzeć na tegoroczne malowanie. Nie chcielibyście zobaczyć go w lusterkach! Nie mogę się doczekać, aby pokazać, nad czym pracowaliśmy. Będziemy walczyć!”

Przedsezonowe testy Formuły E rozpoczną się już za dwa dni w Walencji, z kolei pierwsza runda została zaplanowana na 16 stycznia w Santiago.

Źródło: dstecheetah.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league