Punktowane pozycje dla obu zawodników Audi Sport ABT Schaeffler w wyścigach Formuły E w Walencji

W jednym z najbardziej szalonych wyścigów w historii Formuły E, w sobotę w Walencji (Hiszpania), obaj kierowcy Audi Sport ABT Schaeffler – René Rast i Lucas di Grassi, zdobyli punkty w klasyfikacji mistrzostw. W niedzielnym wyścigu z kolei, zerwany baner reklamowy pozbawił René Rasta szans na miejsce na podium. Również zespół kliencki Audi - Envision Virgin Racing, wyjeżdża z Walencji z kolejnymi punktami zdobytymi w rundzie sobotniej.

W sobotę, w niesprzyjających, deszczowych warunkach, samochód bezpieczeństwa pojawiał się na torze kilka razy, a wyścig dla większości kierowców okazał się być o jedno okrążenie za długi. Wszyscy bardzo umiarkowanie musieli zarządzać pozostałą ilością dostępnej energii i oszczędzać ją na finisz. René Rast i Lucas di Grassi na samym początku zmagań spadli niestety na koniec stawki, jednak później, dzięki sprytnemu zarządzaniu energią, przebili się do przodu. Wyścig ostatecznie skończyli odpowiednio na punktowanych miejscach: piątym i dziesiątym. W przypadku Rasta było to spowodowane przejazdem przez żwirowe pobocze, a w przypadku di Grassiego dziesięciosekundową karą stop-and-go.

W wyścigu niedzielnym natomiast, trzykrotny mistrz DTM René Rast wykazał się imponującą jazdą, awansując z czternastego miejsca startowego na pozycję trzecią. „Podium na pewno byłoby dziś możliwe” – powiedział Niemiec po emocjonującym wyścigu. „Ale jak na złość właśnie wtedy André Lotterer bezpośrednio przede mną zahaczył o baner reklamowy, który spadł wprost na moje Audi e-tron FE07. W tym momencie straciłem odpowiednie tempo. To był wyjątkowy pech!”

W wyniku tego zdarzenia Rast co prawda spadł o trzy pozycje na końcowym etapie, ale mijając metę na szóstym miejscu zdobył ważne punkty w mistrzowskiej klasyfikacji. Poprawił w ten sposób swoją pozycję w tabeli kierowców, awansując na pozycję szóstą. W tej chwili, przed kolejną rundą, która odbędzie się 8 maja w Monako, traci do lidera zaledwie 18 punktów.

Lucas di Grassi, po błędzie w niedzielnych kwalifikacjach, musiał zadowolić się 22. pozycją na starcie. W wyścigu Brazylijczyk przesunął się o dwanaście miejsc do przodu i przekroczył linię mety jako dziesiąty: „René i Lucas pojechali w ten weekend naprawdę dobrze” – podsumowuje szef zespołu Allan McNish. „Niestety to nie wystarczyło do zwycięstw ani w sobotę, ani w niedzielę. Najważniejsze jednak, że oba bolidy naszego teamu zdobyły w Hiszpanii cenne punkty.”

Nick Cassidy i Robin Frijns z klienckiego teamu Envision Virgin Racing wyścig sobotni zakończyli odpowiednio na miejscach czwartym i szóstym, co oznacza, że ich dwa Audi e-tron FE07 w tej rundzie również zdobyły punkty. Niestety w niedzielę nie poszło im tak dobrze, wyścig zakończyli na miejscach trzynastym i dziewiętnastym.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league