Da Costa: To niesamowite uczucie wygrać w Monako

António Félix da Costa nie krył swojej radości po wygraniu E-Prix Formuły E w Monako na torze Monte Carlo. Po niesamowitej walce o prowadzenie z Mitchem Evansem, to Portugalczyk ostatecznie minął linię mety jako zwycięzca.

Wyścig na pętli Formuły 1 spowodował, że kibice elektrycznej serii mieli okazję oglądać jeden z lepszych wyścigów w historii Formuły E. Konfiguracja Formuły 1 nie tylko zapewniła emocje, ale spowodowała, że byliśmy świadkami wielu manewrów wyprzedzenia, co nie zawsze ma miejsce na ciasnych ulicach księstwa.

Aż sześciokrotnie zmieniał się lider wyścigu, a ozdobą był manewr wyprzedzania Mitcha Evansa z zespołu Jaguar. Nowozelandczyk przeprowadził widowiskowy i udany manewr na Beau Rivage czym wprawił w osłupienie nie tylko komentatorów.

Decydujące było jednak ostatnie okrążenie, kiedy to kierowca DS Techeetach wyprzedził kierowcę Jaguara po wyjeździe z tunelu.

„To niesamowite uczucie wygrać w Monako” – powiedział da Costa. „Mieliśmy niesamowity wyścig, ciężki, ale bardzo fair i kocham ściganie, kiedy ono tak wygląda. Nie przychodzi mi do głowy seria, w której tyle razy zmienialiśmy się na prowadzeniu, niewiarygodne. Postawiłem wszystko na jedną kartę na ostatnim okrążeniu i to się opłaciło. Mamy teraz sześć tygodni do następnego wyścigu i będę się cieszył tym rezultatem aż do Puebli”.

Po ceremonii podium, Portugalczyk przypieczętował wygraną skokiem do basenu.

Źródło: https://www.dstecheetah.com/news/ds-techeetah-unbeaten-in-monaco-da-costa-takes-pole-and-victory/

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league