Da Costa przechodzi do Porsche w Formule E

Były mistrz Formuły E António Félix da Costa zajmie miejsce André Lotterera w fabrycznym zespole Porsche na sezon 2022/2023. Portugalczyk zostanie nowym partnerem Pascala Wehrleina, przechodząc z ekipy Techeetah.

„Spełnia się moje marzenie. Naprawdę nie mogę się doczekać, kiedy będę mógł startować i wygrywać wyścigi dla tego zespołu” – powiedział da Costa. „W swojej karierze wielokrotnie byłem pokonany przez Porsche, nie tylko w Formule E, więc wiem, że Porsche robi wszystko, aby wygrać. To leży w DNA tej marki. Podzielam te same ambicje i nie mogę doczekać się nawiązania więzi z zespołem i wspólnych wysiłków, aby era Gen3 miała udany początek”.

Da Costa jest mistrzem z sezonu 2019/2020 i ma na swoim koncie siedem zwycięstw, 8 pole position i 16 podiów w 96 startach. Swoją karierę z elektryczną serią wyścigową rozpoczął od startów dla Team Aguri, po czym przeniósł się do Andretti Autosport, a następnie do Techeetah, gdzie świętował największe sukcesy. Portugalczyk ma na swoim koncie także m.in. dwa zwycięstwa w Grand Prix Makau czy triumf w wyścigu 24h Le Mans w klasie LMP2.

Thomas Laudenbach, wiceprezes ds. Porsche Motorsport, dodał: „Z radością witam Antónia na naszym pokładzie. Jako kierowcę wyścigowego wyróżnia go niesamowity zestaw umiejętności – wielokrotnie udowodnił, że jest zwycięzcą, nie tylko w Formule E. Cenimy go jako zawodnika i za jego osobiste cechy. To pozytywny facet, który świetnie pasuje do nas, do rodziny Porsche Motorsport. Jestem przekonany, że będziemy wspólnie walczyć o zwycięstwa i tytuły przez wiele lat”.

„Z niecierpliwością czekamy na współpracę z Antóniem” – mówi Florian Modlinger, dyrektor fabrycznej sekcji Porsche Motorsport ds. Formuły E. „Znam go z różnych serii wyścigowych i mam do niego ogromny szacunek, także na poziomie osobistym. To, co osiągnął już w Formule E, jest niewiarygodne. Zrobimy wszystko, co w naszej mocy, aby zapewnić mu konkurencyjny samochód Gen3, tak aby mógł walczyć o zwycięstwa i tytuły. Zespół z niecierpliwością czeka, by go powitać”.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej Porsche

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze