Di Grassi przechodzi do Mahindry w Formule E

Mistrz Formuły E z sezonu 2016/2017 Lucas di Grassi zmieni zespół drugi raz w ciągu dwóch lat. Po jednym sezonie startów dla Venturi, Brazylijczyk podpisał kontrakt z ekipą Mahindry. 38-latek dołączy do Olivera Rowlanda, zajmując miejsce odchodzącego z elektrycznej serii wyścigowej Alexandra Simsa.

Di Grassi wziął udział we wszystkich stu wyścigach Formuły E. Poza tytułem mistrzowskim, może pochwalić się 13 zwycięstwami, trzema pole position i rekordową ilością 38 miejsc na podium. Brazylijczyk trzykrotnie stawał też na podium wyścigu 24 godziny Le Mans.

W sezonie 2022/2023 Mahindra po raz pierwszy będzie zaopatrywać w swoje układy napędowe zespół kliencki – będzie nim Abt Sportsline, z którym di Grassi ścigał się przez pierwszych siedem sezonów Formuły E.

„Dołączenie do Mahindry to nowe wyzwanie w mojej karierze” – powiedział di Grassi. „Moment nie mógł być lepszy, w związku z prowadzeniem samochodów trzeciej generacji w dziewiątym sezonie mistrzostw świata, wszyscy zaczynają od zera. Siedem lat doświadczenia z zespołem Abt Sportsline, z którym zdobyliśmy mistrzostwo, będzie dla nas trampoliną. Zespół będzie korzystał z układów napędowych ZF, a dodatkowe dane [z zespołu klienckiego] oraz moje bliskie relacje z inżynierami [Abt Sportsline] będą bardzo przydatne”.

„Celem krótkoterminowym jest wygrywać wyścigi, a w dłuższej perspektywie chcę pomóc Mahindrze zdobyć mistrzostwo świata i stać się ikoną w elektrycznych wyścigach na całym świecie. Zbudujemy razem ekscytującą i zrównoważoną środowiskowo przyszłość”.

Przed dziewiątym sezonem Formuły E zespół zmieni także inny mistrz elektrycznej serii wyścigowej António Félix da Costa.

Źródło: mahindraracing.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze