McLaren przedstawił swój skład na pierwszy sezon w Formule E

Fabryczny zespół McLarena dołączy do stawki Mistrzostw Świata Formuły E począwszy od nachodzącego sezonu 2022/2023. Brytyjska marka zatrudniła w tym celu dwóch nowych kierowców.

Bardziej doświadczonym z dwójki będzie René Rast, który przejechał półtora sezonu w ekipie Abt Sportsline, gdy reprezentowała w mistrzostwach fabrykę Audi. Niemiec dwukrotnie stawał w tym czasie na podium.

„Cieszę się, że dołączam do zespołu NEOM McLaren Formula E Team” – powiedział trzykrotny mistrz DTM. „Dla mnie jako fana wyścigów, McLaren zawsze był bardzo atrakcyjny. To nazwa będąca ikoną w sporcie motorowym i mająca bogatą historię, zatem czuję się zaszczycony i dumny, że mogę reprezentować McLarena w przyszłym sezonie Formuły E. Mam już za sobą pełny sezon w Formule E, co było wspaniałym doświadczeniem i czułem po nim niedosyt. Jestem podekscytowany z otrzymania okazji, aby kontynuować tę przygodę. Jestem bardzo zmotywowany i nie mam wątpliwości, że stworzymy razem coś wielkiego. Nie mogę doczekać się startu!”

Zespołowym kolegą Rasta będzie 28-letni Jake Hughes, który ostatnie dwa sezony pełnił rolę trzeciego kierowcy w fabrycznej ekipie Mercedesa-EQ, która została przejęta przez McLarena po wycofaniu się niemieckiego producenta. Poza znajomością zespołu, Brytyjczyk może się pochwalić tytułem w rodzimej Formule 4 oraz zwycięstwami w Formule 3.

„Przede wszystkim, jestem niezmiernie dumny i zaszczycony ze stania się częścią wyścigowej rodziny McLarena i otrzymania szansy, aby reprezentować tak prestiżową markę” – powiedział Hughes. „Gdy dorastałem, McLaren był jednym z zespołów, które zainspirowały mnie, aby zacząć się ścigać. Zatoczenie pełnego koła i reprezentowanie tego zespołu w Formule E to wspaniałe uczucie. Oczywiście byłem już w zespole pełniąc inną rolę, ze znakomitymi rezultatami. Dobrze jest mieć te relacje i wiem, czego się ode mnie oczekuje”.

Szefem zespołu pozostanie Ian James, który doprowadził ekipę Mercedesa-EQ do podwójnego mistrzostwa w sezonach 2020/2021 i 2021/2022.

Źródło: mclaren.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze