Nato z numerem Bianchiego w Formule E

Norman Nato będzie w nadchodzącym sezonie Formuły E startować z numerem 17, z którym w przeszłości ścigał się w Formule 1 Jules Bianchi.

Nato przyznał w mediach społecznościowych, że to szczególny numer. Nie tylko ze względu na to, że ścigał się z nim tragicznie zmarły Jules Bianchi, ale dlatego, że to właśnie z siedemnastką na swoim karcie wygrał mistrzostwa.

„Jestem szczęśliwy i dumny, że będę się ścigać z numerem 17 w Formule E. Ten numer wiele dla mnie znaczy. Kiedy zaczynałem w kartingu i wygrałem mistrzostwa, jeździłem z numerem 17. Jules także ścigał się z tym numerem w F1, co powoduje, że jest on jeszcze bardziej szczególny. Nie mogę się doczekać startu” - napisał na Twitterze Nato.

Jules Bianchi uległ wypadkowi w 2014 roku podczas Grand Prix Japonii. Francuz wypadł z toru przy żółtych flagach, po tym jak wcześniej w tym samym miejscu z wyścigu odpadł Adrian Sutil. Samochód Bianchiego z impetem uderzył w traktor, który miał ściągnąć poza tor samochód Force India należący do Sutila, a sam kierowca doznał poważnych i rozległych obrażeń głowy. Przeszedł on pilną operację i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej na wiele miesięcy. Bianchi zmarł 17 lipca 2015 roku, a kilka dni później jego numer wycofano z Formuły 1 w hołdzie zmarłemu kierowcy.

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze