Bez Mortary w Berlinie

Bez Mortary w Berlinie Daimler

Kierowca Venturi Edoardo Mortara opuści tegoroczny wyścig Formuły E w Berlinie, ze względu na kolidujące z nim zobowiązania wobec Mercedesa w Deutsche Tourenwagen Masters.

Mortara jest obecnie ósmym zawodnikiem w klasyfikacji Formuły E, który pojawił się po raz pierwszy na podium w Hong Kongu podczas swojego debiutanckiego weekendu w całkowicie elektrycznej serii.

Wieloletni lider DTM w zeszłym roku przeszedł z Audi do Mercedesa i zamierza wypełnić zobowiązania wobec stuttgarckiego producenta, który wraz z końcem sezonu 2018 wycofa się z niemieckiej serii wyścigowej na rzecz Formuły E.

Jednak pomimo zbliżającego się wycofania Srebrnych Strzał z DTM, szef Mercedesa, Ulrich Fritz, wyraźnie dał do zrozumienia, że zobowiązania Mortary wobec DTM pozostają priorytetem, a także potwierdził, że szwajcarsko-włoski zawodnik wystartuje pod koniec maja w wyścigach DTM na Lausitzringu, opuszczając tym samym wyścigowy weekend Formuły E w Berlinie.

„Edo jest naszym kierowcą DTM od dwóch lat. I to jest priorytet” – powiedział Fritz. „Fakt, że jest to ostatni rok dla nas, nie robi różnicy. Edo zdecydowanie pojawi się w samochodzie na Lausitzringu”.

Jednak nie jest to jedyny kolidujący między seriami weekend – kolejnym zderzeniem jest rozgrywana na Zandvoort runda DTM oraz finał sezonu Formuły E w Nowym Jorku.

„O Zandvoort będziemy decydować w zależności od sytuacji. Jeśli będzie istniała możliwość, że Venturi coś zdobędzie, porozmawiamy o tym. Natomiast jeśli Edo znajdzie się w obiecującej pozycji w DTM, nie pojedzie w Nowym Jorku. Jest to jasne, ponieważ DTM ma pierwszeństwo”.

Źródło: motorsport.com

Olga Białczak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka