Bourdais zdobywa pole position w Phoenix

Lider klasyfikacji generalnej IndyCar Series Sébastien Bourdais wystartuje z pole position do sobotniego wyścigu na torze w Phoenix.

Francuz przejechał dwa okrążenia kwalifikacyjne po 1-milowym owalu ze średnią prędkością 188,539 mph (303,424 km/h). Było to 34. pole position w karierze kierowcy Dale Coyne Racing.

„Mamy wspaniałą grupę ludzi, która ciężko pracuje na takie efekty” – powiedział Bourdais. „Kiedy się udaje, smakuje to wspaniale. Byłem pewny swojej szybkości i tego, że mogę utrzymać się na torze – kiedy temperatura spada, przyczepność rośnie i pozwala na takie wyniki. Taki przejazd to dużo presji, słuchania samochodu i pilnowania, by nie przesadzić”.

Jako lider tabeli, Bourdais przystąpił do swojego przejazdu kwalifikacyjnego jako ostatni i mógł skorzystać z bardziej dogodnych warunków. Pokonał on swojego rodaka i ubiegłorocznego zwycięzcę wyścigu Simona Pagenauda, za którym uplasował się jego zespołowy kolega Will Power.

Czwarte miejsce zajął Alexander Rossi, a trzecią linię zajęli kierowcy Schmidt Peterson Motorsport – James Hinchcliffe i Robert Wickens. Pierwszą dziesiątkę uzupełnili aktualny mistrz serii Josef Newgarden, Ryan Hunter-Reay, Tony Kanaan oraz debiutujący w ten weekend Pietro Fittipaldi.

Wyścig na dystansie 250 okrążeń odbędzie się przy sztucznym oświetleniu, o godzinie 2:40 polskiego czasu.