Jones przechodzi do Ed Carpenter Racing

Ed Jones przeniesie się do zespołu Ed Carpenter Racing na swój trzeci sezon w IndyCar Series. Kierowca z Dubaju weźmie udział w rundach na torach drogowych i ulicznych oraz w wyścigu Indianapolis 500.

ECR nawiązało współpracę z ekipą Scuderia Corsa, która zaliczyła swój debiut w IndyCar podczas tegorocznego Indianapolis 500. W ramach partnerstwa, samochód Jonesa będzie wystawiany pod banerem Ed Carpenter Racing Scuderia Corsa – podczas rund 12 wyścigów będzie to Chevrolet z numerem 20, a podczas Indy 500 Jones przesiądzie się do samochodu z numerem 64.

„Dołączenie do Ed Carpenter Racing oraz Scuderia Corsa na sezon 2019 IndyCar to dla mnie wspaniała okazja” – skomentował Jones. „Oba zespoły odnosiły sukcesy w swoich seriach i czuję, że połączenie ich sił odbędzie się z korzyścią dla wszystkich. Jestem bardzo podekscytowany rozpoczęciem współpracy”.

Jones będzie zmieniać się za kierownicą samochodu nr 20 z właścicielem zespołu Edem Carpenterem, który wystartuje w rundach na torach owalnych. Drugi samochód ekipy we wszystkich wyścigach poprowadzi Spencer Pigot.

Źródło: edcarpenterracing.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league