Mistrz Indy Lights poza stawką IndyCar

Ubiegłoroczny mistrz serii Indy Lights Patricio O’Ward ogłosił zakończenie współpracy z zespołem Harding Steinbrenner Racing, w barwach którego zadebiutował podczas finału sezonu IndyCar na torze Sonoma.

Pomimo nagrody finansowej za wygranie serii Indy Lights w postaci ponad miliona dolarów, zespół HSR nie był w stanie zapewnić O’Wardowi auta na pełny sezon, w związku z czym Meksykanin poprosił o zwolnienie z kontraktu i na zaledwie kilka tygodni przed startem sezonu musi szukać swojej szansy gdzie indziej.

„W tej chwili staram się znaleźć cokolwiek, najlepiej na okres od St. Petersburga do Indy 500” – powiedział O’Ward, którego nagroda gwarantuje mu trzy wyścigi w IndyCar. „Problem w tym, że większość ekip nie ma ludzi [do obsługi dodatkowego samochodu], a na zebranie ekipy potrzeba czasu. Jeśli chodzi o zespoły, w których upatruję swojej szansy, są to Carlin, Juncos i może RLL. Odezwałem się też do Sama Schmidta. Mam siebie oraz swoją nagrodę”.

O’Ward zdobył mistrzostwo Indy Lights reprezentując zespół Andretti Autosport. Właściciel ekipy Michael Andretti miał zaoferować swojemu podopiecznemu ofertę udziału w ośmiu wyścigach sezonu 2019 IndyCar, lecz ten miał odmówić w nadziei na starty w pełnym cyklu.

Zespół Harding Steinbrenner Racing miał wystawiać dwa samochody dla O’Warda oraz Coltona Herty. Na chwilę obecną potwierdzone są starty wyłącznie tego drugiego.

Źródło: indycar.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league