Herta w piątym samochodzie Andretti Autosport

Zespół Andretti Autosport ogłosił w sobotę, że połączy się z ekipą Harding Steinbrenner Racing, która w tegorocznym cyklu IndyCar Series wystawiała samochód dla Coltona Herty. Młody Amerykanin zostanie w związku z tym piątym kierowcą w Andretti Autosport.

„Mój ojciec startował w Andretti Autosport i od tamtej pory moim marzeniem było dołączyć do tego zespołu” – powiedział 19-letni debiutant. „Jestem wdzięczny rodzinie Steinbrenner oraz Mike’owi Hardingowi za ich wsparcie na przestrzeni mojej kariery. Dorastałem w otoczeniu zespołu Andretti i wiele osób, które współpracowały z moim ojcem, nadal są w tej ekipie. Jestem pewien, że poczuję się jak w domu”.

Herta podpisał wieloletnią umowę z Andretti Autosport, a jego zespół nr 88 będzie nosić oficjalną nazwę Andretti Harding Steinbrenner Autosport. Tegoroczny debiutant ma na swoim koncie jedno zwycięstwo wywalczone na torze Austin oraz trzy pole position.

Nie jest to jedyna informacja na temat przyszłorocznej stawki IndyCar – tego samego dnia zespół Rahal Letterman Lanigan ogłosił przedłużenie kontraktu ze zwycięzcą dwóch tegorocznych wyścigów Takumą Sato.

Źródło: andrettiautosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league