Ericsson w zespole z pięciokrotnym mistrzem IndyCar

Tegoroczny debiutant w serii IndyCar Marcus Ericsson zmieni barwy i w przyszłym sezonie będzie ścigać się u boku pięciokrotnego mistrza Scotta Dixona oraz swojego rodaka Felixa Rosenqvista w renomowanym zespole Chip Ganassi Racing.

„Jestem szczęśliwy i dumny z okazji, aby dołączyć do Chip Ganassi Racing” – powiedział szwedzki kierowca. „To zespół złożony ze zwycięzców, a ich historia mówi sama za siebie. Jestem im wdzięczny i zrobić wszystko co w mojej mocy, aby przyszły rok był kolejnym pełnym sukcesów dla zespołu. Jestem podekscytowany pracą z dwójką czołowych kierowców. Nie mogę doczekać się, aby wykorzystać to, czego nauczyłem się w tym roku, w moim drugim sezonie w IndyCar”.

Zespół Chip Ganassi Racing powiększy zatem swoją stajnię – przez ostatnie dwa sezony ekipa wystawiała tylko dwa samochody napędzane silnikami Hondy. W swoim debiutanckim sezonie Ericsson ścigał się dla zespołu Schmidt Peterson Motorsports, który nawiązał niedawno współpracę z McLarenem i nie ogłosił jeszcze swojego przyszłorocznego składu.

Źródło: indycar.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze