Dwóch mistrzów Indy Lights w zespole McLarena

Wchodzący do stawki IndyCar w sezonie 2020 zespół McLarena ogłosił w środę zakontraktowanie dwóch młodych kierowców – są nimi obecny mistrz serii Indy Lights Oliver Askew oraz triumfator z poprzedniego roku Patricio O’Ward.

„Dołączenie do McLarena na mój pierwszy sezon w IndyCar to spełnienie marzeń” – powiedział Askew, który wygrał siedem z osiemnastu tegorocznych wyścigów. „To zespół utworzony przez trzech znakomitych partnerów i to zaszczyt reprezentować ich na tym nowym etapie zarówno dla ekipy jak i mojej kariery. To ekscytujące wyzwanie oraz oczywisty krok naprzód, po zdobyciu mistrzostwa Indy Lights. Nie mogę się doczekać, aby rozpocząć pracę”.

O’Ward zdobył tytuł w sezonie 2018, po czym zaimponował podczas debiutu w IndyCar wraz z zespołem Harding Racing i ponownie podczas kilku tegorocznych startów z zespołem Carlin. Meksykanin następnie dołączył do programu juniorskiego Red Bulla, lecz pozwolono mu odejść w związku z brakiem szans na szybkie uzyskanie superlicencji.

„Nie mógłbym być szczęśliwszy z dołączenia do zespołu McLarena na mój pierwszy pełny sezon w IndyCar” – powiedział O’Ward. „Przez ostatni rok otworzyło się dla mnie kilka drzwi, ale to jest najlepsza okazja, jaka mogła pojawić się w mojej karierze. Zaznałem smaku IndyCar w tym roku i nie mogę doczekać się, aby reprezentować zespół i dać z siebie wszystko w sezonie 2020”.

Zespół McLarena powstał we współpracy z ekipą Schmidt Peterson Motorsports. Startujący w jej barwach James Hinchcliffe pozostaje obecnie bez kontraktu na przyszły sezon, natomiast jego dotychczasowy zespołowy kolega Marcus Ericsson przeniesie się do Chip Ganassi Racing.

Źródło: arrowmclarensp.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league