IndyCar i IMS zmieniają właściciela

Jak poinformowano podczas poniedziałkowej konferencji prasowej, seria IndyCar oraz tor Indianapolis Motor Speedway zostały sprzedane przez Hulman & Company firmie Penske Entertainment Corporation.

„Zgłosiliśmy się niedawno do Rogera Penske z taką propozycją i zaczęliśmy pracę nad spisaniem umowy” – powiedział szef Hulman & Company Tony George. „Indianapolis Motor Speedway jest centrum sportu motorowego od 1909 roku, a rodziny Hulman i George z dumą dbały o to miejsce przez ponad 70 lat. Mamy zaszczyt przekazać pałeczkę Rogerowi oraz jego firmie, która zostanie zaledwie czwartym właścicielem w historii toru. Nie ma nikogo, kto lepiej nadaje się do tej roli, a jego organizacja zapewni znakomitą przyszłość torowi oraz wyścigom IndyCar”.

Penske Corporation jest już właścicielem toru Michigan International Speedway, a także odpowiada za promocję i organizację wyścigów IndyCar na ulicach Detroit. Penske jest również właścicielem zespołu, który odniósł 18 zwycięstw w wyścigu Indianapolis 500 i jest aktualnym mistrzem serii IndyCar.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league