St. Petersburg wraca do kalendarza IndyCar jako finał sezonu

Tor uliczny w St. Petersburgu na Florydzie był w pełni gotowy do organizacji niedoszłej inauguracji sezonu serii IndyCar 15 marca. W momencie odwołania imprezy z powodu światowej pandemii koronawirusa, pomimo ogromnych kosztów związanych z budową i rozbiórką toru ulicznego, wciąż pojawiały się głosy o zdecydowanej chęci organizacji wyścigu w późniejszej części sezonu.

W środę IndyCar ogłosiło, że ten plan zostanie wcielony w życie, a niedoszły wyścig uliczny będzie teraz finałem sezonu 2020, zaplanowanym na 25 października. Seria będzie się tym samym ścigać najdłużej od 2014 roku, kiedy podjęto decyzję o skróceniu kalendarza w celu uniknięcia konfliktów z meczami futbolu amerykańskiego.

„Ulice St. Peterbsurga to właściwe miejsce na pełen akcji finał sezonu, a miasto jest uwielbiane przez całą społeczność IndyCar” – powiedział szef Penske Entertainment Mark Miles. „Składamy wyrazy podziękowania burmistrzowi, promotorowi oraz sponsorowi tytularnemu, którzy współpracowali z nami nad znalezieniem nowej daty. To będzie fantastyczny weekend pełen akcji i wiem, że kierowcy już zakreślili tę datę w swoich kalendarzach”.

Wszystkie 15 wyścigów zmodyfikowanego kalendarza na ten sezon mają już swoje daty. Stawka IndyCar przystąpi do rywalizacji po raz pierwszy 6 czerwca na owalu w Teksasie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league