Hinchcliffe zastąpi Veacha w IndyCar

James Hinchcliffe wraca do ścigania w serii IndyCar i w ostatnich trzech wyścigach zastąpi Zacha Veacha. Kanadyjczyk poprowadzi samochód z nr 26 ekipy Andretti Autosport. Hinch w tym sezonie wystartował w trzech wyścigach IndyCar – Texas 600, Grand Prix of Indy oraz Indianapolis 500, gdzie prowadził samochód z nr 29.

Sprawa jest o tyle intrygująca, że to właśnie Veach sprowadził do ekipy sponsora, który finansował jego samochód przez ostatnie trzy sezony.

„Wiem, pewnie lepiej niż wszyscy, co Zach teraz czuje i muszę powiedzieć, że zniósł to wszystko z wielką klasą. Znam Zacha jako swojego partnera z zespołu, wcześniej był moim kolegą i nawet przed bycie kolegą, szanuję go w każdym aspekcie. Wiem, że jest walczakiem i będzie walczył o powrót tam, gdzie chce” – powiedział Hinchcliffe.

„Teraz, muszę się skoncentrować w 100% na Harvest Grand Prix i uzyskać jak najlepszy rezultat dla Gainbridge, dla Hondy, dla Michaela i całej ekipy. Oczywiście nie byłem przez chwilę na kursie wyścigowym, ale w ostatnim czasie byłem na IMS! Prawdopodobnie sytuuje mnie to w dogodnej pozycji i będę mieć mocny weekend”.

Jak przyznał szef zespołu Michael Andretti, zmiana kierowcy w trakcie sezonu nigdy nie jest czym przyjemnym, ale należy patrzeć na zespół i na to, aby ukończyć ten sezon z możliwie najlepszym i najwyższym wynikiem: „James ma nadal istniejącą relację z naszym zespołem, którą chcielibyśmy rozwijać, a jego udział w trzech ostatnich wyścigach jest jak najbardziej sensowne. Nie możemy się doczekać, aby zobaczyć, co może osiągnąć”.

Źródło: andrettiautosport.com

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league