Nashville dołącza do kalendarza IndyCar

Seria IndyCar liczy na powrót do normalności, przedstawiając bardzo tradycyjny kalendarz na przyszłoroczny sezon. Nie wszystkie tory wyszły z kryzysu obronną ręką, stąd obecność dwóch nowych podwójnych rund, w celu utrzymania 17 wyścigów w kalendarzu.

Największym rozczarowaniem jest rezygnacja z powrotu na owal w Richmond. Obiekt w Wirginii miał w tym roku zorganizować swój pierwszy wyścig IndyCar od 2001 roku, lecz z powodu pandemii koronawirusa wypadł z kalendarza i nie będzie mieć kolejnej szansy, co jest związane z nieudanym poszukiwaniem sponsora rundy. IndyCar nie wróci także na pogrążony w długach tor Circuit of the Americas w Austin oraz krótki owal Iowa, do którego wykupienia miał podobno przymierzać się właściciel IndyCar Roger Penske.

Seria pozyskała jednak jeden nowy wyścig, który zostanie zorganizowany na ulicach Nashville, skąd pochodzi aktualny mistrz Josef Newgarden. Tor o długości 3,5 kilometra znajdzie się w centrum miasta i będzie to pierwszy nowy wyścig uliczny od 2013 roku.

Sezon 2021 rozpocznie się tradycyjnie na ulicach St. Petersburga 7 marca. Stamtąd seria uda się na Barber Motorsports Park oraz na ulice Long Beach. Na owalu w Teksasie zorganizowane zostaną dwa wyścigi, które podobnie jak w tym roku poprzedzą wyścigi na Indianapolis.

Zajęcia na najsłynniejszym torze w kalendarzu rozpoczną się w połowie maja, od rundy na torze drogowym, po czym kierowcy przystąpią do 500-milowego wyścigu po owalu w ostatnią niedzielę miesiąca.

Inaczej niż do tej pory, po najważniejszym wyścigu w sezonie wszyscy otrzymają wolny weekend. Dwa wyścigi w Detroit zaplanowano bowiem na 12-13 czerwca, skąd stawka uda się na Road America. W lipcu czekają wyścigi w Mid-Ohio oraz Toronto, a wspomniany nowy wyścig w Nashville zaplanowano na 8 sierpnia.

Na 14 sierpnia zaplanowano drugi wyścig na drogowym torze Indianapolis, który odbędzie się w ramach wspólnego weekendu z serią NASCAR. Sezon zakończą wyścigi w Gateway, Portland oraz na Laguna Seca.

R Data Runda
1 7 marca St. Petersburg
2 11 kwietnia Barber
3 18 kwietnia Long Beach
4 1 maja Teksas 1
5 2 maja Teksas 2
6 15 maja Indianapolis 1
7 30 maja Indianapolis 500
8 12 czerwca Detroit 1
9 13 czerwca Detroit 2
10 20 czerwca Road America
11 4 lipca Mid-Ohio
12 11 lipca Toronto
13 8 sierpnia Nashville
14 14 sierpnia Indianapolis 2
15 21 sierpnia Gateway
16 12 września Portland
17 19 września Laguna Seca

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league