Power wygrywa drugi wyścig IndyCar na Indianapolis

Will Power odniósł swoje drugie zwycięstwo w sezonie 2020 IndyCar Series. Australijczyk prowadził przez wszystkie 75 okrążeń sobotniego wyścigu na drogowej pętli toru Indianapolis, pokonując Coltona Hertę o niecałą sekundę.

Power utrzymał prowadzenie po starcie z pole position, mając za sobą dwójkę kierowców Andretti Autosport – Coltona Hertę i Alexandra Rossiego. Za nimi podążali Patricio O’Ward oraz Alex Palou. Zwycięzca piątkowego wyścigu Josef Newgarden spadł o dwie pozycje, na 11. lokatę, by znaleźć się tuż przed liderem klasyfikacji generalnej Scottem Dixonem, który zyskał trzy miejsca na pierwszym okrążeniu, pomimo kolizji z Ryanem Hunter-Reayem w siódmym zakręcie.

Rossi zjechał do boksów jako pierwszy z czołówki, na 25. okrążeniu. Przeskoczył dzięki temu Hertę, który podobnie jak Power, zjechał okrążenie później. Cała trójka zjechała na swój drugi pit-stop jednocześnie, na 51. okrążeniu – wtedy to Rossi zastosował odmienną strategię, zakładając nowe twarde opony, gdy Power i Herta zdecydowali się na używane komplety miękkiej mieszanki.

Jak miało się okazać, twarde opony nie sprawdziły się i Herta wyprzedził Rossiego w pierwszym zakręcie na 11 okrążeń do mety i rozpoczął pościg za Powerem. Pomimo presji ze strony kierowcy Andretti Autosport, reprezentant Team Penske ustrzegł się błędów i przekroczył linię mety o 0,8932 sekundy przed Amerykaninem, odnosząc swoje 39 zwycięstwo w karierze. Rossi uzupełnił podium, tracąc w końcowej fazie wyścigu pięć sekund do dwójki walczącej o zwycięstwo.

Po słabym starcie, Newgarden szybko piął się w górę i jeszcze przed swoim zjazdem do boksów awansował na piątą pozycję. Ubiegłoroczny mistrz serii wykonał swój drugi zjazd nieco szybciej od rywali, dzięki czemu przeskoczył przed Patricio O’Warda w walce o czwartą lokatę. Amerykanin zmniejszył tym samym swoją stratę do Scotta Dixona w klasyfikacji generalnej do 32 punktów na jeden wyścig przed końcem sezonu.

Szóste miejsce zajął Jack Harvey, o zaledwie pół sekundy pokonując na mecie Grahama Rahala. Dixon, jadący uszkodzonym samochodem po kolizji na pierwszym okrążeniu, dojechał do mety ósmy, przed Alexem Palou i Simonem Pagenaudem.

Finał sezonu IndyCar odbędzie się 25 października na ulicach St. Petersburga.

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league