Fittipaldi pojedzie samochodem Grosjeana na torach owalnych

Po trzech latach przerwy, Pietro Fittipaldi powróci do serii IndyCar w charakterze kierowcy. Brazylijczyk będzie reprezentować zespół Dale Coyne Racing with Rick Ware Racing na torach owalnych, zastępując w nich Romaina Grosjeana.

Fittipaldi zadebiutował w IndyCar na początku sezonu 2018 dla ekipy Coyne’a, lecz zdążył przejechać tylko jeden wyścig nim złamał nogę w wypadku prototypu na torze Spa-Francorchamps, co odsunęło go od ścigania na prawie trzy miesiące. Brazylijczyk powrócił na pięć ostatnich wyścigów, by uzyskać swój najlepszy wynik na torze Portland, gdzie był dziewiąty.

Teraz Fittipaldi ponownie stanie przed szansą debiutu w wyścigu Indianapolis. W planach Brazylijczyka są także trzy pozostałe wyścigi na torach owalnych – dwa w Teksasie oraz jeden w Illinois – gdzie nie wystartuje Romain Grosjean.

„Bardzo się cieszę, że będę ścigać się w tym sezonie na owalach w samochodzie #51 Dale Coyne Racing with RWR” – powiedział Fittipaldi. „W szczególności jestem podekscytowany startem w Indianapolis 500, co było moim marzeniem w dzieciństwie. Wszystkie samochody Dale’a były konkurencyjne w ostatnich latach i liczę na to samo tym razem”.

24-latek ścigał się już samochodem Grosjeana, gdy ten musiał opuścić dwa ostatnie wyścigi Formuły 1: „Cieszę się, że będę dzielić samochód z Romainem. Przez wspólnie spędzone lata w Haasie zostaliśmy przyjaciółmi i wspaniale jest znów być jego zespołowym kolegą”.

Swoje pierwsze dwa wyścigi Fittipaldi zaliczy w weekend 1-2 maja na torze w Teksasie.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej DCR

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze