Conor Daly znów w Carlinie

Czwarty rok z rzędu Conor Daly będzie się ścigać przynajmniej dla dwóch różnych zespołów w serii IndyCar. 29-letni Amerykanin poprowadzi samochód zespołu Carlin w ten weekend podczas dwóch wyścigów na owalu w Teksasie oraz sierpniowego wyścigu w St. Louis.

Po dwuletniej przerwie, Daly powrócił jako regularny uczestnik do IndyCar, lecz w nietypowy sposób. Jego kontrakt z zespołem Ed Carpenter Racing nie obejmuje bowiem wyścigów, w których uczestniczy właściciel zespołu Ed Carpenter – z wyjątkiem Indianapolis 500, gdzie ekipa wystawia dodatkowy samochód.

Rozwiązanie przyszło ze strony brytyjskiej ekipy Carlin, która to potrzebowała kierowcy na tory owalne – poza Indianapolis 500 – po tym jak zrezygnował z nich Max Chilton. Angażując Daly’ego, zespół gwarantuje start samochodu #59 we wszystkich rundach, co jest warunkiem do otrzymania nagrody pieniężnej za sezon z programu Leader’s Circle.

„Oczywiście jestem bardzo podekscytowany i wdzięczny za to, że będę w ten weekend z Carlinem” – powiedział Daly. „Osiągnęliśmy dużo w krótkim czasie i nie mogę doczekać się ponownej współpracy z zespołem. Doceniam tę szansę i dziękuję [właścicielom zespołu] Chilly’emu [Grahame’owi Chiltonowi] i Trevorowi [Carlinowi] za wsparcie i ponowne powierzenie samochodu w moje ręce”.

Dotychczasowa współpraca przynosi dobre efekty – pięć ostatnich swoich finiszy w pierwszej dziesiątce Daly uzyskał właśnie startując dla Carlina, a na torze Iowa wywalczył pierwsze pole position dla siebie oraz dla zespołu.

Źródło: carlin.co.uk

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league