Grosjean wystartuje na owalu

Były kierowca Formuły 1 Romain Grosjean doda kolejny wyścig do swojego harmonogramu startów w serii IndyCar. Francuz wystartuje na ostatnim pozostałym w tym sezonie torze owalnym w Gateway.

„To dziwne, być w domu i oglądać wyścig, wiedząc, że twoi koledzy w nim startują” – powiedział Grosjean o niedawnym Indianapolis 500. „Zobaczymy jaka będzie sytuacja, jak rodzina przyjmie to, co robię. Początkowo nie chciałem jeździć na owalach, ale teraz chcę wystartować na jednym i przekonać się, czy chcę więcej”.

Grosjean rywalizuje w tym roku na torach drogowych i ulicznych dla zespołu Dale Coyne Racing. W swoim ostatnim starcie na drogowej wersji toru Indianapolis, Francuz wywalczył pole position i zajął drugie miejsce na mecie: „Jednym z najpiękniejszych przeżyć w moim życiu było, gdy zająłem drugie miejsce i w trakcie udzielania wywiadu kibice na trybunach wstali i wiwatowali na moją cześć. Byłem na podium w Formule 1, ale nigdy nie czułem takiej energii i miłości z trybun”.

Podczas rund na owalach w Teksasie oraz Indianapolis zastępował go Pietro Fittipaldi. Brazylijczyk jest już zakontraktowany również na rundę w Gateway, lecz właściciel zespołu Dale Coyne stwierdził, że jest przygotowany na wystawienie dodatkowego samochodu dla Grosjeana.

Źródło: apnews.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze