Askew zastąpi Rosenqvista w drugim wyścigu w Detroit

Oliver Askew powróci za kierownicę samochodu McLarena SP #7 podczas niedzielnego wyścigu IndyCar Series w Detroit. Amerykanin wystartuje w zastępstwie Felixa Rosenqvista, który przebywa w szpitalu po potężnym wypadku w pierwszym wyścigu weekendu.

Po tym jak w jego aucie zablokowała się przepustnica, Szwed uderzył z pełną prędkością w bandę na wyjściu z szóstego zakrętu, lądując na barierze z opon i niszcząc stojącą za nimi betonową barierę. Zespół wydał oświadczenie, w którym stwierdził awarię mechaniczną i zapewnił wyeliminował przyczynę problemu, wykluczając jednocześnie błąd kierowcy oraz błąd w systemach Chevroleta.

Pomimo silnego uderzenia w barierę oraz oderwania się samochodu od ziemi przed wylądowaniem na bandzie z opon, Rosenqvist nie stracił przytomności ani nie doznał żadnych urazów zagrażających życiu lub kończynom. Szwed został zatrzymany w szpitalu na obserwację, lecz powinien zostać wypisany następnego dnia.

Askew reprezentował zespół McLarena SP w trakcie 12 wyścigów sezonu 2020, zdobywając podium w trakcie wyścigu na owalu Iowa. W swoim debiutanckim sezonie Amerykanin sam musiał opuścić kilka rund ze względu na wstrząśnienie mózgu, którego doznał w wypadku na torze Indianapolis.

Nie wiadomo jeszcze, czy Rosenqvist zostanie dopuszczony do kolejnego wyścigu 20 czerwca na torze Road America.

Źródło: arrowmclarensp.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze