Callum Ilott zadebiutuje w IndyCar

Zespół Juncos Hollinger Racing ogłosił, że Callum Ilott wystartuje dla tej ekipy podczas nadchodzącego Grand Prix Portland serii IndyCar.

Ilott, który w 2020 roku został wicemistrzem Formuły 2, a obecnie pełni rolę kierowcy rezerwowego Alfy Romeo i kierowcy testowego Ferrari, wystartuje w Chevrolecie z numerem 77. Brytyjczyk w poniedziałek odbył przymiarkę w samochodzie, a następnie przeszedł niezbędne testy medyczne.

„Jestem zadowolony i podekscytowany z możliwości ogłoszenia, że będę ścigał się w zespole Juncos Hollinger Racing w Portland” – powiedział Ilott. „To będzie mój pierwszy raz w NTT IndyCar Series oraz w Stanach Zjednoczonych, co będzie małą odmianą od jazdy w Europie. Nie mogę się doczekać współpracy z ekipą w pierwszej fazie ich rozwoju. Chciałbym podziękować Akademii Kierowców Ferrari za możliwość skorzystania z tej okazji oraz Ricardo Juncosowi i Bradowi Hollingerowi za wprowadzenie mnie do zespołu”.

Juncos Hollinger Racing został uformowany na początku sierpnia dzięki nawiązaniu współpracy Ricardo Juncosa oraz Brada Hollingera, a zespół zamierza wystartować w ostatnich trzech wyścigach sezonu IndyCar. Dla Juncosa będzie to pierwszy start w mistrzostwach od 2019 roku, kiedy to wystawił samochód w Indianapolis 500, w którym rywalizował Kyle Kaiser.

„Jesteśmy bardzo podekscytowani, że możemy powitać Calluma Ilotta w rodzinie Juncos Hollinger Racing” – powiedział Juncos. „Callum wnosi do zespołu duże doświadczenie i niesamowity talent. Jesteśmy pewni, że dobrze wprowadzi się do NTT IndyCar Series, gdy przeprowadzimy nasz ostatni test na torze przed oficjalnym debiutem w Portland w przyszłym tygodniu”.

Mimo braku awansu do Formuły 1, Ilott starał się być aktywny w świecie wyścigów. W ubiegłym miesiącu wystartował w 24h Le Mans, w którym zajął trzecie miejsce w klasie GTE Am, startując w zespole Iron Lynx.

Grand Prix Portland odbędzie się 12 września.

Źródło: juncosracing.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze