Brak pieniędzy od ROKiT może utrudnić dokończenie Calderón sezonu w IndyCar

Tatiana Calderón jest obecnie w połowie swojego debiutanckiego sezonu w serii IndyCar, w której ściga się w barwach zespołu AJ Foyt Racing u boku Daltona Kelletta i Kyle'a Kirkwooda. Okazuje się jednak, że pozostała część debiutanckiego sezonu Kolumbijki może stanąć pod znakiem zapytania. Firma ROKiT, główny sponsor zawodniczki, zdaje się mieć problemy z dokonywaniem płatności na rzecz zespołu.

Na początku tygodnia zaczęły pojawiać się pogłoski, jakoby pojawiły się problemy z finansowaniem startów Calderón. Teraz, przed wyścigiem w Mid-Ohio w nadchodzący weekend, zespół potwierdził ten stan, wydając oświadczenie. Co więcej, sytuacja jest na tyle kiepska, że udział Kolumbijki w pozostałej części sezonu – o ile problem nie zostanie rozwiązany – nie jest gwarantowany.

„Próbujemy przebrnąć przez trudną sytuację, ponieważ wiem, że ROKiT chce kontynuować program. Istnieją jednak pewne sprawy, które mogą uniemożliwić realizację tego planu” – powiedział w oświadczeniu szef zespołu Larry Foyt. „Będziemy nadal rozwiązywać zaistniałą sytuację z ROKiT, ale też starać się znaleźć alternatywne finansowanie – co jest co najmniej trudne w tym momencie sezonu. Samochód nr 14 na pewno będzie startować przez cały sezon, ponieważ nie jest uzależniony wyłącznie od finansowania ze strony ROKiT”.

Calderón dołączyła do serii IndyCar w tym sezonie. Wcześniej Kolumbijka w swojej karierze między innymi miała okazję rywalizować w mistrzostwach Formuły 3 i Formuły 2, stając się pierwszą w historii kobietą w tej serii wyścigowej. Pełniła także obowiązki kierowcy testowego w zespole F1 Alfa Romeo Racing ORLEN.

W obecnym sezonie w IndyCar miała prowadzić bolid wyłącznie podczas wyścigów po torach ulicznych, mimo to jednak jej obecność w amerykańskiej serii została gorąco przyjęta, a Calderón stała się źródłem inspiracji dla wielu młodych dziewczyn. Wyścigi na owalnych torach w jej zastępstwie miały, zgodnie z planem, przypaść JR Hildebrandowi, jednak z powodu sporu ze sponsorem jego udział w rundach na torach Gateway czy Iowa także stoi pod znakiem zapytania.

Samochód #14, prowadzony przez Kyle'a Kirkwooda, również jest oznaczony reklamami sponsorskimi firmy ROKiT, jednak zawodnikowi nie grozi brak udziału w kolejnych wyścigach tego sezonu. Na chwilę obecną nie wiadomo, w jaki sposób oba pojazdy AJ Foyt Racing byłyby oznakowane do końca roku, gdyby umowa z ROKiT została przedwcześnie rozwiązana.

Źródło: motorsportweek.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze