Ganassi pozywa Palou

Zespół Chip Ganassi Racing wystosował pozew sądowy wobec aktualnego mistrza serii IndyCar Álexa Palou. Ekipa chce dochodzić realizacji kontraktu ze swoim kierowcą na sezon 2023.

W połowie lipca Chip Ganassi Racing ogłosił, że skorzystał z klauzuli umożliwiającej przedłużenie obecnego kontraktu z Palou na sezon 2023. Kilka godzin później podpisanie kontraktu z Hiszpanem ogłosił McLaren, a sam zainteresowany opublikował serię postów w mediach społecznościowych informujących, że informacja ze strony CGR nie uzyskała jego zgody i zawiera sfabrykowaną wypowiedź.

Status kontraktowy Palou od tego momentu jest niejasny. Przekonany o swoich prawach do korzystania z usług Hiszpana, CGR postanowił skierować sprawę do sądu.

„Álex Palou jest objęty kontraktem z Chip Ganassi Racing do końca 2023 roku” – czytamy w komentarzu zespołu. „Jest cennym członkiem naszego zespołu i nadal będziemy go wspierać w walce o zwycięstwa, podia i tytuły mistrzowskie. W związku z tym, że inny zespół bezprawnie próbował zakontraktować go, w sprzeczności z jasnymi warunkami naszego kontraktu, podejmujemy kroki prawne w celu wykonania kontraktu”.

Pomimo pozwu, Palou najprawdopodobniej dokończy obecny sezon w barwach Chip Ganassi Racing. Na pięć wyścigów do końca, Hiszpan zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej.

Źródło: racer.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze