Lundgaard podpisał nowy kontrakt z RLL

We wtorek, 16 sierpnia 2022 roku, zespół Rahal Letterman Lanigan Racing ogłosił, że podpisał nową, długoterminową umowę z tegorocznym debiutantem w IndyCar, Christianem Lundgaardem. W ramach nowej umowy duński kierowca będzie kontynuować rywalizację w barwach zespołu w 2023 roku i kolejnych latach.

Lundgaardowi nie brak rozpędu, z jakim zmierza w kierunku ostatnich trzech wyścigów sezonu. 30 lipca uzyskał najlepsze w swojej karierze w IndyCar drugie miejsce w Grand Prix Gallagher na torze Indianapolis Motor Speedway, a swój najwyższy start w serii, z trzeciego pola, zaliczył 6 sierpnia podczas Grand Prix Music City w Nashville. W klasyfikacji kierowców-debiutantów Duńczyk zajmuje pierwsze miejsce z 272 punktami, wyprzedzając drugiego w kolejności Davida Malukasa, który ma 231 punktów.

Już w najbliższy weekend czeka nas kolejny wyścig w sezonie 2002 serii IndyCar - Bommarito Automotive Group 500 na World Wide Technology Raceway. Start wyścigu rozpocznie się o północy z soboty na niedzielę polskiego czasu.

Christian Lundgaard, kierowca Hondy nr 30: „Chcę bardzo podziękować Bobby'emu, Davidowi i Mike'owi za umożliwienie mi przedłużenia mojego czasu z zespołem. Ostatnio osiągnęliśmy dobre wyniki i jestem pewien, że to również pomogło w ich decyzji. Przede wszystkim jestem po prostu szczęśliwy i bardzo podekscytowany, że ​​dali mi taką możliwość. Rok temu na Grand Prix zakwalifikowaliśmy się dobrze i zdecydowali wówczas, że chcą mnie na cały sezon - i jak dotąd wykorzystaliśmy tę okazję. Jestem pewien, że są chwile, kiedy mogliśmy wypaść lepiej, ale teraz mamy możliwość kontynuowania tego postępu. Byliśmy do tej pory na wielu torach, na niektóre wróciliśmy i skończyliśmy na podium, co mam nadzieję kontynuować. Trzecie miejsce w kwalifikacjach w Nashville było dla mnie dużym kamieniem milowym. Osiągnięcie Fast Six – i nie bycie na końcu czołowej szóstki, ale w rzeczywistości szansa na rywalizację o pole position – to było dla mnie wspaniałym doświadczeniem. Nie do końca skończyliśmy tam, gdzie chcieliśmy, ale dobrze było mieć to doświadczenie i teraz wszyscy wykorzystują to w pełni. Cieszę się ze wszystkich członków zespołu, mojej rodziny, sponsorów i inwestorów, wszystkich, którzy to umożliwili. Nie mogę się doczekać dalszego nadawania tempa”.

Bobby Rahal, współwłaściciel Rahal Letterman Lanigan Racing: „Jestem bardzo zadowolony z postępów Christiana w zespole i w serii. Pokazał, że może być siłą, z którą należy się liczyć w tych wyścigach. Dobrze pracuje w zespole i cieszymy się, że będziemy kontynuować [współpracę] przez kilka następnych lat, ponieważ wierzę, że będzie się nadal rozwijał i będzie potencjalnym zwycięzcą w najbliższej przyszłości”.

Mike Lanigan, współwłaściciel Rahal Letterman Lanigan Racing: „Christian wykonał świetną robotę, przyzwyczajając się do różnorodnych wyzwań i nowych doświadczeń w tym sezonie. Jego podejście i profesjonalizm wciąż robią na nas wrażenie, a jego występ, zwłaszcza w drugiej połowie sezonu, mówi wiele o jego potencjale. Bardzo się cieszymy, że jest częścią zespołu na nadchodzące lata”.

21-letni Lundgaard, pochodzący z miejscowości Hedensted w Danii, trafił do serii IndyCar po tym, jak w latach 2020-2021 rywalizował w Mistrzostwach FIA Formuły 2, głównej juniorskiej serii, towarzyszącej Formule 1. Lundgaard był członkiem Alpine Academy, dołączył do ich programu w 2017 roku po imponującej karierze w Mistrzostwach Europy i Świata w Kartingu. Pierwszy rok Christiana w jednomiejscowych samochodach doprowadził do dwóch tytułów Formuły 4 – NEZ i Hiszpanii, po których zajął drugie miejsce w 2018 roku w Formula Renault Eurocup jako debiutant. W 2019 roku Christian awansował do Formuły 3, zajmując szóste miejsce w klasyfikacji generalnej, zanim w następnym sezonie awansował do Formuły 2.

W swoim pierwszym sezonie w Formule 2 w 2020 roku wygrał dwa wyścigi, a rok później trzykrotnie stanął na podium. Zajął drugie miejsce w drugim wyścigu podczas otwarcia sezonu w Bahrajnie, zanim w lipcu zajął trzecie miejsce w pierwszym wyścigu w Wielkiej Brytanii. Po debiucie w serii IndyCar dokonał sensacyjnej szarży w F2, rozpoczynając wyścig z 19. pozycji startowej, by zająć ostatecznie trzecią lokatę - miało to miejsce podczas pierwszego wyścigu na Monzy w sezonie 2020. Lundgaard miał także jednorazowo możliwość przetestowania w 2021 roku bolidu RS18 na torze Silverstone. Obecnie zajmuje 15 miejsce w klasyfikacji generalnej serii IndyCar, tracąc punkt do Romaina Grosjeana i zaledwie 9 pkt do swojego zespołowego kolegi, Grahama Rahala.

Źródło: rahal.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze