Tony Kanaan ukończył Ironman World Championship na Hawajach

Kierowca serii IndyCar, Tony Kanaan, który w tegorocznym sezonie zajął m.in, trzecie miejsce podczas legendarnego wyścigu Indianapolis 500, zamienił swój strój wyścigowy na nieco inne ubranie - kask rowerowy, obuwie do biegania i strój do pływania. Powód był prosty – wzięcie po raz kolejny udziału w Ironman World Championship w położonym na Hawajach dystrykcie Kona, słynącym z tejże rywalizacji oraz doskonałej kawy o tej samej nazwie.

Jeszcze przed udziałem w rywalizacji Kanaan otrzymał życzenia powodzenia między innymi od Jimmiego Johnsona, który nie krył uszczypliwości i z dystansem podszedł do tematu. Zamiast standardowego «good luck», Kanaan usłyszał od swojego kolegi między innymi następujące słowa: „życzę Ci powodzenia w Kona, wspaniale było spędzić tak wiele czasu z Tobą przez ostatnie lata, ale to pozwoliło mi też poznać Cię lepiej i zrozumieć, jak szalony jesteś, co potwierdza fakt, ze wracasz do Kona po raz kolejny, by cierpieć tak jak inni zawodnicy w tak wymagających zawodach Ironman. Pełen szacun, życzę Ci wszystkiego, co najlepsze mój przyjacielu. Mam nadzieję, że etap biegowy potraktuje Cię dobrze, z Twoimi krótkimi nóżkami, przez które będziesz musiał zrobić dwa razy więcej kroków niż pozostali, ale mam nadzieję, że zaprowadzą Cię one do domu”.

W sobotę, 8. października o 19:20 czasu polskiego Kanaan rozpoczął rywalizację. Pierwszy etap, czyli pływanie ukończył z czasem 01:22:36. Kolejny - jazda na rowerze - potrwał kolejne 4,5 godziny, a kierowca IndyCar zsiadł z roweru z czasem 05:57:46, rozpoczynając bieg do mety. Nieoficjalny czas, jaki uzyskał Kanaan podczas tegorocznej edycji VinFast IRONMAN® World Championship to 12:39:53. Sam moment przekroczenia linii mety przez zawodnika możecie obejrzeć poniżej:

To już drugi finisz Kanaana w tej rywalizacji. W 2011 roku również ukończył rywalizację Ironman Kona, która uznawana jest za swoisty odpowiedni Indy 500 wśród zawodników, biorących udział w tym wymagającym triathlonie. Zawodnicy mają do pokonania dystans 140,6 mili, na który składa się 2,4 mili (3,9 km) w wodach oceanu, następnie 112 mil (180,25 km) jazdy rowerem oraz 26,2 mili (42,16 km) biegu.

Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze