Muñoz powróci do Andretti Autorsport na przyszłoroczny Indy 500

Zespół Andretti Autosport, który zwyciężył w dwóch ostatnich wyścigach Indianapolis 500, pojawi się na starcie przyszłorocznej edycji z sześcioma samochodami. Do ekipy na ten czas powróci Carlos Muñoz.

Kolumbijczyk zaliczył swój debiut w IndyCar w 2013 roku dla ekipy Michaela Andrettiego. W swojej dotychczasowej karierze odniósł on jedno zwycięstwo, jedno pole position, siedem razy stawał na podium i dwukrotnie finiszował na drugiej pozycji w wyścigu Indy 500, w tym w 2016 roku. Po opuszczeniu ekipy, przeniósł się do AJ Foyta, dla którego zajął 10. miejsce w najważniejszym wyścigu sezonu.

Po tym jak teksańska ekipa nie przedłużyła z nim kontraktu, Muñoz zjednoczył się z Andretti Autosport na czas przyszłorocznego Indy 500. Kolumbijczyk pozostaje jednak bez miejsca na pełny sezon.

„Jestem bardzo podekscytowany powrotem do Andretti Autosport” – powiedział Muñoz. „Od pierwszego dnia, gdy dołączyłem do nich pięć lat temu w Indy Lights, ten zespół był dla mnie jak rodzina. Dwukrotnie byliśmy bardzo blisko wygrania Indy 500, dlatego jestem szczególnie podekscytowany powrotem na ten wyścig – miejmy nadzieję znów osiągniemy dobry rezultat”.

Partnerami Muñoza będą etatowi kierowcy ekipy – Ryan Hunter-Reay, Marco Andretti, Alexander Rossi i Zach Veach – oraz Stefan Wilson, który w tym roku ustąpił miejsca Fernando Alonso.

Źródło: andrettiautosport.com

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze