Właściciele toru Indianapolis Motor Speedway oraz serii IndyCar poinformowali o zmianie terminu wyścigu Indianapolis 500, który pierwszy raz w swojej ponad 100-letniej historii odbędzie się w sierpniu.

„Miesiąc maj na torze Indianapolis to mój ulubiony okres roku i podobnie jak nasi fani, jestem rozczarowany, że musieliśmy przełożyć wyścig Indianapolis 500” – powiedział Roger Penske. „Zdrowie i bezpieczeństwo uczestników i widzów jest dla nas jednaj najważniejsze i uważamy, że przełożenie wyścigu to najbardziej odpowiedzialna decyzja, biorąc pod uwagę okoliczności oraz wprowadzone obostrzenia”.

Wyścig Indianapolis 500 jest teraz zaplanowany na 23 sierpnia, wpisując się w kilkutygodniową lukę w kalendarzu IndyCar, związaną z przełożonymi już igrzyskami olimpijskimi. Kwalifikacje odbędą się w poprzedzający weekend, a na 4 lipca przełożono wyścig na drogowej wersji toru Indianapolis. Oznacza to, że sezon prowizorycznie rozpocznie się w weekend 30-31 maja, od dwóch wyścigów w parku Belle Isle w Detroit.

Źródło: Z wykorzystaniem informacji prasowej INDYCAR

Redakcja

Tomasz Kubiak
Filip Cygan
Wojtek Paprota
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Maja Kozłowska
Kamil Topczewski
Olga Białczak
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race