Rahal może wystawiać trzy samochody w IndyCar

Rahal może wystawiać trzy samochody w IndyCar INDYCAR

Zespół Rahal Letterman Lanigan Racing dodał w tym roku drugi samochodów do swojego programu IndyCar. Jak uważa współwłaściciel ekipy Bobby Rahal, ta liczba może wzrosnąć do trzech już w kolejnym sezonie.

„Jest ku temu kilka dobrych możliwości i jestem bardziej przekonany o tym, że to może się udać niż kiedykolwiek wcześniej” – powiedział trzykrotny mistrz IndyCar. „Jeszcze nic nie jest potwierdzone, ale szanse są duże i to ekscytujące”.

Zespół ogłosił niedawno przedłużenie kontraktu ze swoim głównym kierowcą Grahamem Rahalem. Startujący u jego boku Takuma Sato ma jedynie roczny kontrakt: „Poza Grahamem, nie mamy żadnych zobowiązań. Chcielibyśmy, aby Takuma pozostał z nami, a po ostatnich kilku wyścigach myślę że jest bardziej zadowolony z tego sezonu”.

Głównym kandydatem do poprowadzenia ewentualnego trzeciego samochodu RLL jest lider klasyfikacji generalnej Indy Lights Colton Herta, który cieszy się wsparciem George’a Steinbrennera IV oraz mógłby wnieść do zespołu milion dolarów za zwycięstwo w juniorskiej serii.

Poza pozyskaniem młodego kierowcy oraz nowego partnera, zespół powiększyłby swoje zaplecze inżynieryjne, zatrudniając grupę młodych inżynierów: „Myślimy przyszłościowo i patrzymy na młodych utalentowanych inżynierów, którzy mają potencjał objąć czołowe role w przeciągu kilku lat”.

Źródło: racer.com

Tomasz Kubiak

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Redakcja

Informacje

Partnerzy ŚwiatWyścigów.pl

rally and race 4kolka