W Series będzie towarzyszyć Formule 1 podczas weekendów Grand Prix

Dyrektor zarządzający Formuły 1 Ross Brawn ogłosił, że kategoria W Series, w której ścigają się wyłącznie kobiety, będzie serią towarzyszącą podczas dwóch weekendów Grand Prix F1 w sezonie 2020.

W obecnym roku, kalendarz W Series będzie liczył osiem wyścigów, a podczas dwóch ostatnich rund, seria ta będzie towarzyszyć Formule 1 w Meksyku oraz USA. Dla kobiecej serii wyścigowej będzie to debiut na torach Autodromo Hermanos Rodriguez oraz w Austin.

Zadowolenia z tego faktu nie kryje Brawn, który twierdzi, że będzie to krok w dobrą stroną dla kobiecego motorsportu: Z przyjemnością witamy W Series na dwóch tak spektakularnych wydarzeniach w Mistrzostwach Świata Formuły 1 FIA 2020, jak te w Austin i Meksyku” - powiedział Brytyjczyk. W ciągu zaledwie jednego roku kategoria W Series znacząco przyczyniła się do wzrostu zainteresowania tematem różnorodności i ich dołączenia do sportów motorowych. Jesteśmy przekonani, że nasz sport musi oferować równe szanse kobietom i mężczyznom we wspólnej rywalizacji. To nie przypadek, że poprawa różnorodności stawki F1 poprzez wspieranie i promowanie talentów kierowców z niedostatecznie reprezentowanych środowisk jest jednym z naszych celów strategicznych.

Wielkie tłumy kibiców, które tradycyjnie uczestniczą podczas Grand Prix w Austin i Meksyku, z pewnością jeszcze bardziej zbudują świadomość znaczenia różnorodności w sporcie motorowym”.

Równie zadowolona co Ross Brawn, jest Dyrektor generalna W Series Catherine Bond Muir, która cieszy się z rozrostu serii poza kontynent europejski: Jesteśmy absolutnie zachwyceni, że już w drugim sezonie nasze mistrzostwa zostały powitane przez Formułę 1 [jako serie towarzyszącą] i jesteśmy bardzo podekscytowani tym, że dwa ostatnie wyścigi sezonu W Series w sezonie 2020 odbędą się w ramach weekendu F1” - powiedziała Muir. Sześć z ośmiu naszych wyścigów zostanie rozegranych przy okazji weekendów DTM, tworząc bardzo zróżnicowane, niezwykle ekscytujące i prawdziwie międzynarodowe mistrzostwa w ośmiu krajach na całym świecie”.

Szczególnie cieszę się, że W Series będzie teraz organizować wyścigi poza Europą, a USA i Meksyk to oczywiście dla nas bardzo ważne i nowe terytoria. Zainteresowanie i entuzjazm dla W Series były ogromne w pierwszym sezonie, zarówno wśród mediów, jak i fanów. A dodanie dwóch zupełnie nowych wyścigów przy okazji weekendów Formuły 1 z pewnością zwiększy ten entuzjazm i zainteresowanie".

Dużo pracy włożono w połączenie oferty W Series / Formula 1, ale przede wszystkim chcę podziękować kierowcom W Series, odważnym i utalentowanym młodym kobietom, które latem pobudziły wyobraźnię świata sportu. Wspomnicie moje słowa: zrobią to ponownie w tym roku, od maja do października, na całym świecie".

Źródło: Informacja prasowa F1

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league