Chadwick będzie bronić tytułu W Series

Mistrzyni pierwszego sezonu kobiecej serii wyścigowej W Series Jamie Chadwick przystąpi do obrony tytułu w 2021 roku, kiedy to seria będzie ścigać się w ramach weekendów Grand Prix Formuły 1.

Brytyjka będzie jedyną, która będzie miała szansę dwukrotną mistrzynią W Series – od przyszłego roku seria będzie bowiem przyznawać punkty do superlicencji, co zgodnie z regulaminem FIA automatycznie uniemożliwi mistrzyni dalsze starty. Chadwick jest jedną z 18 zawodniczek, które zostały wybrane do rywalizacji w sezonie 2021.

„Ludzie znają mnie przede wszystkim z W Series, a ostatnie dwa lata zmieniły moje życie” – powiedziała Chadwick. „Wygranie pierwszego tytułu w 2019 roku było największym krokiem w mojej karierze i stworzyło dla mnie wiele wspaniałych możliwości. Podobnie było w przypadku wielu innych zawodniczek, co tylko potwierdza, że misja W Series w zwiększaniu szans kobiet w sporcie motorowym przynosi efekty”.

Szefowa serii Catherine Bond Muir dodała: „Cieszę się, że 18 zawodniczek, które miały rywalizować w sezonie 2020, będą miały okazję zaprezentować swój talent na torze w 2021 roku, we współpracy z Formułą 1. Cieszę się także, że będą mogły zdobyć przy tym punkty do superlicencji.

Sezon 2021 będzie składać się z ośmiu wyścigów: we Francji, Austrii, Wielkiej Brytanii, na Węgrzech, w Belgii, Holandii, Stanach Zjednoczonych oraz Meksyku.

Lista zawodniczek W Series 2021

Jamie Chadwick
Beitske Visser
Alice Powell
Marta Garcia
Emma Kimiläinen
Fabienne Wohlwend
Miki Koyama
Sarah Moore
Vicky Piria
Tasmin Pepper
Jessica Hawkins
Sabré Cook
Ayla Ågren
Abbie Eaton
Belén García
Nerea Martí
Irina Sidorkova
Bruna Tomaselli

Źródło: wseries.com

Wesprzyj nas na Patronite.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze