W Series pozostaje przy oponach Hankook

Koreański producent Hankook po raz kolejny jest wyłącznym partnerem w zakresie opon w W Series w 2021, która w tym sezonie będzie dzielić padok z mistrzostwami świata Formuły 1. Będą to zmagania dla wysokiej klasy opon premium Ventus Race: po raz pierwszy w historii sportów motorowych, seria wyścigowa w jednoosobowych bolidach, za kierownicami których zasiądą kobiety, będzie poprzedzać królową sportów motorowych.

Wyścigi W Series zostały zapoczątkowane w 2018 roku, aby dać młodym kobietom możliwość zdobycia praktycznego doświadczenia w sportach motorowych i rozwoju umiejętności. Firma Hankook towarzyszyła tej serii jako jedyny dostawca opon, od sezonu inaugurującego tę serię w 2019 roku. Przez sześć rund, w tym wydarzenia na Hockenheim, Zolder i Brands Hatch, producent opon premium Ventus Race, dzięki niezmiennie doskonałym osiągom, oferował wszystkim uczestniczkom optymalne wsparcie. Wysoki poziom wydajności prezentowany przez tą oponę przyczynił się również do niesamowitych momentów wyścigowych.

„Pewność osiągów opony jest kluczowa, gdy ścigasz się na granicy przyczepności” – wyjaśnia Brytyjka Jamie Chadwick, pierwsza mistrzyni świata żeńskiej serii wyścigowej. „Jakość i spójność produktów Hankook na każdej nawierzchni i w każdych warunkach pierwszego sezonu W Series pomogła wszystkim uczestniczkom skupić się na wyścigach, co zaowocowało ekscytującymi pojedynkami na torach. Obecny sezon będzie stanowił jeszcze większe wyzwanie, ponieważ ścigamy się na ośmiu nowych torach towarzysząc Formule1, ale wiem, że zespół Hankook sprosta wymaganiom pozwalając moim konkurentkom, jak i mnie zabłysnąć na największej scenie wyścigowej”.

Po sezonie 2020, który został anulowany z powodu pandemii COVID-19, w tym roku wyścigi W Series wracają z impetem i ponownie zostaną zaopatrzone w opony wyścigowe Hankook. Tym razem będą one stanowić integralną część Formuły 1. Kalendarz wyścigowy składa się z ośmiu rund, które będą odbywać się równolegle z królową sportów wyścigowych. Pierwsza runda odbędzie się 26 czerwca w Le Castellet, we Francji. 18 uczestniczek będzie rywalizować w identycznych 270-konnych samochodach Formuły 3, a finał odbędzie się 30 października w Meksyku. Zanim jednak do tego dojdzie seria odwiedzi takie tory jak Spielberg (Austria), Silverstone (Wileka Brytania), Budapeszt (Hungary), Spa-Francorchamps (Belgia), Zandvoort (Holandia) i Austin (USA).

Dyrektor wyścigowy W Series, Dave Ryan powiedział: „Firma Hankook ma bogate doświadczenie w sportach motorowych i jest wspaniałym partnerem od początku naszej przygody. Wiemy, że po raz kolejny dostarczy opony o świetnych osiągach, ale także zapewni doskonałe wsparcie na torach, gdy w tym sezonie będziemy się ścigać na ośmiu kultowych torach wraz z Formułą 1”.

Dyrektor ds. sportów motorowych firmy Hankook, Manfred Sandbichler: „Firma Hankook od pierwszego dnia wspierała wyścigi W Series jak wyłączny dostawca opon. Chcieliśmy pomóc młodym uczestniczkom stawiać pierwsze kroki i ugruntować swoją pozycję w świecie sportów motorowych, które są zdominowane przez mężczyzn. Cieszymy się, że możemy ponownie wspierać W Series w 2021, w takim samym stopniu jak Formuła 1. Dzięki oponie Ventus Race Hankook chce pomóc im wykazać się wszystkimi umiejętnościami na arenie międzynarodowej”.

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze