Zespół Jenner Racing wystartuje w W Series

Zespół Jenner Racing, założony przez byłą mistrzynię olimpijską Caitlyn Jenner, wystartuje w sezonie 2022 W Series. Jenner będzie jednocześnie pełniła funkcję dyrektora zespołu.

„Jako, że jestem zwolenniczką sprawiedliwej rywalizacji, uwielbiam sporty motorowe i staram się wspierać kobiety w sporcie na każdym poziomie – od amatorek po mistrzynie – W Series jest dla mnie świetną serią do rozpoczęcia działalności mojego zespołu” – komentowała Jenner. „Jest to seria, która bardzo motywuje i daje szansę młodym dziewczynom na sukces w sporcie, który wydawał być się sportem typowo męskim. W Series dociera do coraz większej liczby osób na świecie i stwierdziłam, że jest to najlepszy moment, żeby dołączyć do stawki. Z wielką dumą zaczniemy rywalizację w maju i będziemy starać się o zwycięstwa”.

Catherine Bond Muir, dyrektor generalny W Series dodała: „W Series istnieje, by promować kobiety w motorsporcie, ponieważ wierzymy, że mając do dyspozycji takie same narzędzia są w stanie rywalizować na takim samym poziomie co mężczyźni. Naszym celem jest pomoc kobietom w sukcesie w sporcie i kiedy pierwszy raz poznałam Caitlyn było dla mnie jasne, że nasze cele są bardzo podobne. Wiele razy rywalizowała na najwyższym poziomie i na pewno będzie inspiracją dla każdego w padoku. Jestem bardzo podekscytowana, żeby zobaczyć jak Jenner Racing będzie radziło sobie w tym sezonie, a mając za dyrektora jedną z najlepszych lekkoatletek w historii, wszystko jest możliwe”.

Zespół Jenner Racing zadebiutuje podczas pierwszego wyścigu sezonu na torze w Miami, który odbędzie się w dniach 6-8 maja 2022 roku.

Źródło: wseries.com

Nie przegap żadnej informacji. Obserwuj ŚwiatWyścigów.pl na Google News.

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze