Czwarte zwycięstwo Chadwick w sezonie

Jamie Chadwick pewnie wygrała czwarty wyścig w sezonie W Series, który zostal rozegrany na brytyjskim torze Silverstone. Drugie miejsce zajęła Emma Kimilainen, a na najniższym stopniu podium stanęła Abbi Pulling.

Już na początku rywalizacja inżynier Nerey Marty poinformował, że mogą wystąpić opady. Problemy na starcie miała Alice Powell, która nie mogła ruszyć z miejsca startowego. Brytyjka jednak ostatecznie dała radę przystąpić do rywalizacji w Wielkiej Brytanii.

Pomimo gorszego od drugiej Kimilainen startu, Chadwick obroniła swoją pozycję i dość szybko odjechała rywalkom na bezpieczny dystans. Trzecia Powell próbowała atakować Kimilainen, jednak Brytyjka dostała karę 10 sekund kary za niewłaściwą pozycję na pierwszej linii samochodu bezpieczeństwa.

Powell wyprzedziła Finkę, przesuwając się na drugie miejsce. Zawodniczka Click2Drive nie nacieszyła się jednak swoją dobrą pozycją, ponieważ pod koniec okrążenia zjechała odbyć karę.

W środku stawki dochodziło do wielu manewrów wyprzedzania. Jessica Hawkins popisała się świetnym manewrem w zakrętach 12. oraz 13. O trzecią pozycję znakomicie walczyły natomiast Wohlwend oraz Pulling. Pomimo, że zawodniczka CortDAO wyszła z tej walki zwycięsko, straciła dwie pozycje po szerokim wyjeździe.

Na półmetku rywalizacji Chadwick miała ponad 5 sekund przewagi nad drugą Kimilainen i trzecią Pulling. W końcówce rywalizacji Pulling zbliżyła się do Kimilainen na pół sekundy. Pulling zaatakowała Finkę w zakręcie 16. i doszło pomiędzy nimi do kontaktu. Kimilainen obróciła się, jednak szybko wróciła do rywalizacji tracąc pozycję tylko na rzez rywalki, która później oddała jej swoje miejsce.

Chadwick wygrała z przewagą ponad 19 sekund i zdominowała wyścig na Silverstone. Drugie miejsce zajęła Kimilainen, a na trzeciej pozycji uplasowała się Pulling. Czwarta dojechała Wohlwend a za nią Visser oraz Hawkins. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Abbie Eaton, Belen Garcia, Marta Garcia oraz Sarah Moore.

Następny wyścig W Series odbędzie się w dniach 22-24 lipca na torze Le Castellet we Francji.