Powell zamienia pole position na zwycięstwo w wyścigu W Series

Alice Powell po starcie z pierwszej pozycji wygrała wyścig W Series na torze Hungaroring. Jest to pierwsze zwycięstwo Brytyjki w sezonie. Drugie miejsce zajęła liderka klasyfikacji generalnej Jamie Chadwick, a trzecia dojechała Beitske Visser.

Podczas startu wyścigu nie było już opadów deszczu, jednak tor nie był w pełni suchy, co spowodowało, że stawka przejechała dwa pierwsze okrążenia za samochodem bezpieczeństwa. Pierwsza ustawiła się Powell, natomiast jako druga podążała Visser. Na pierwszym okrążeniu Nerea Martí obróciła się w zakręcie 10., jednak zdołała uratować bolid przed uderzeniem w barierę.

Gdy samochód bezpieczeństwa zjechał do alei serwisowej zawodniczki rozpoczęły ściganie z pełną prędkością. Powell dobrze przeprowadziła start i utrzymała się na pozycji lidera. Startująca z piątego miejsca Chadwick już po pierwszych zakrętach przesunęła się o jedną pozycję, a w środku stawki doszło do kontaktu koleżanek z zespołu - Martí oraz Belén Garcii.

Na czwartym okrążeniu, Visser zaczęła atakować Powell, jednak nie doszło do zmiany na pozycji lidera. W tym czasie Chadwick zdołała wyprzedzić w pierwszym zakręcie Martę Garcię, przesuwając się na miejsce trzecie. Brytyjka miała wówczas dwie sekundy straty do liderki, jednak jechała najlepszym tempem z całej stawki i w ciągu dwóch okrążeń udało jej się odrobić czas i znaleźć się tuż za drugą Holenderką.

Na półmetku rywalizacji zawodniczka Jenner Racing wyprzedziła Visser wskakując na drugą pozycję. Liderką wyścigu wciąż pozostawała Powell, która odjechała swojej rodaczce na ponad półtorej sekundy.

Dziesięć minut przed zakończeniem wyścigu na tor wyjechał samochód bezpieczeństwa,  spowodowany zatrzymanym na wjeździe do alei serwisowej bolidem Bianki Bustamente. Filipinka obróciła się w zakręcie dziewiątym i uszkodziła tylne koło.

Neutralizacja zakończyła się cztery minut przed końcem zmagań. Powell dość wcześnie rozpoczęła restart szybko odjeżdżając rywalkom na pół sekundy. Na drugiej pozycji pozostała Chadwick, a trzecia jechała Visser.

Pomimo dobrej jazdy, Chadwick nie zdołała wyprzedzić prowadzącej Pulling. Brytyjka wygrała swój pierwszy wyścig w sezonie, przerywając passę siedmiu wygranych wyścigów z rzędu przez Chadwick. Na trzecim miejscu uplasowała się Visser, a czwarta dojechała Marta Garcia.

Piąta była Abbi Pulling, natomiast szósta Fabienne Wohlwend. Pierwszą dziesiątkę uzupełniły Sarah Moore, Abbie Eaton, Juju Noda oraz Bruna Tomaselli.

W Series powróci do ścigania w dniach 30 września – 2 października w Singapurze.

PNrKierowcaZespółRezultat
127
Alice Powell
Click2Drive Bristol Street Motors W Series Team17 okr.
255
Jamie Chadwick
Jenner Racing+ 0,608
395
Beitske Visser
Sirin Racing+ 3,429
419
Marta García
CortDAO W Series Team+ 5,802
549
Abbi Pulling
Racing X+ 6,047
65
Fabienne Wohlwend
CortDAO W Series Team+ 6,385
726
Sarah Moore
Scuderia W+ 8,251
844
Abbie Eaton
Scuderia W+ 11,501
910
Juju Noda
W Series Academy+ 11,904
1097
Bruna Tomaselli
Racing X+ 12,347
118
Chloe Chambers
Jenner Racing+ 13,044
1232
Nerea Martí
Quantfury W Series Team+ 14,073
1322
Belén García
Quantfury W Series Team+ 14,492
1421
Jessica Hawkins
Click2Drive Bristol Street Motors W Series Team+ 14,838
1563
Tereza Bábíčková
Puma W Series Team+ 16,549
164
Emely de Heus
Sirin Racing+ 18,986
NSK7
Emma Kimiläinen
Puma W Series Team
NSK9
Bianca Bustamante
W Series Academy

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze