Biesiekirski w mistrzostwach Europy Moto2 2022

W sezonie 2022 Piotr Biesiekirski ponownie wystartuje w pełnym cyklu motocyklowych mistrzostw Europy Moto2 w barwach hiszpańskiej ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic. Polak będzie także ubiegał się o tzw. „dzikie karty” na starty w wybranych rundach mistrzostw świata Moto2.

20-letni dziś Biesiekirski w motocyklowych mistrzostwach Europy Moto2 zadebiutował w połowie sezonu 2018, jako szesnastolatek zostając najmłodszym zawodnikiem w stawce i pierwszym Polakiem na świecie w tej kategorii. 
W tym roku były triumfator Pucharu Polski Moto3 dołączył do hiszpańskiej ekipy Pertamina Mandalika SAG Euvic, w której barwach dwukrotnie kończył wyścigi na piątym miejscu, w portugalskim Estoril oraz w Barcelonie. 

Biesiekirski dwukrotnie startował już także w tym roku w mistrzostwach świata Moto2, w których ścigał się również na pełen etat w poprzednim sezonie. Tegoroczne zmagania 20-latek zakończy biorąc w listopadzie udział w dwóch ostatnich rundach cyklu Grand Prix. Dla młodego Polaka będzie to świetne przygotowanie do przyszłorocznych startów w mistrzostwach Europy, w których dojdzie do ważnej zmiany technicznej. Od sezonu 2022 trzycylindrowe silniki marki Triumph, takie same jak w MŚ, zastąpią stosowane do tej pory, czterocylindrowe jednostki napędowe Hondy.

Co prawda ostateczny kalendarz mistrzostw Europy Moto2 nie został jeszcze oficjalnie potwierdzony przez organizatorów, ale należy się spodziewać, że podobnie jak w tym roku motocykliści zmierzą się w kilkunastu wyścigach na najsłynniejszych, znanych z motocyklowych mistrzostw świata, torach w Hiszpanii i Portugalii.

Piotr Biesiekirski: „Cieszę się, że będę mógł kontynuować moją przygodę z mistrzostwami Europy Moto2 i zespołem Pertamina Mandalika SAG Euvic. Co prawda pod względem wyników liczyłem w tym roku na więcej, ale nie zawsze wszystko szło po naszej myśli. Razem zrobiliśmy jednak duże postępy i tworzymy zgrany zespół, dlatego liczę, że w przyszłym sezonie zrobimy wspólnie kolejny krok w mojej wyścigowej karierze. Nadchodzący rok będzie ekscytującym wyzwaniem chociażby z uwagi na zmiany techniczne. Póki co skupiam się jednak na intensywnej końcówce tego sezonu i dwóch najbliższych startach w Grand Prix, które będą świetnym przygotowaniem do przyszłorocznej rywalizacji”.

Postaw mi kawę na buycoffee.to

Redakcja

Tomasz Kubiak
Daniel Wawiórka
Roksana Ćwik
Kamil Topczewski
Dariusz Szymczak
Mikołaj Suchocki
Gabriela Skoczylas
Zuzanna Kurek
Adrian Kleć
Jakub Cieciura
Julia Trusewicz
Bartosz Przyborowski

Informacje

Redaguj z nami
Polityka prywatności
Gdzie oglądać wyścigi?
Kalendarz
Klasyfikacje
Wyniki

Partnerzy

rally and race cyrkf1 feeder league