WSBK: Razgatlıoğlu najszybszy w piątek na torze w Moście. Drugi Scott Redding, trzeci Michael Ruben Rinaldi

Toprak  Razgatlıoğlu był najszybszym zawodnikiem piątkowych sesji na torze Autodrom Most w Czechach. Za nim uplasowali się Scott Redding z BMW i Michael Ruben Rinaldi z Ducati. Álvaro Bautista był czwarty, a Jonathan Rea – szósty.

FP1

Punktualnie o 10:30 większość zawodników wyjechała na tor – jednym z pierwszych był Axel Bassani. Pogoda w Moście różniła się od tej podczas dnia medialnego: słońce schowało się za chmurami, nie było już tak gorąco. Na po południe zapowiadano jednak silny deszcz.

Liderem sesji na jej początku został Garrett Gerloff z czasem 1:34,975, za nim uplasowali się Loris Baz i Jonathan Rea. Chwilę potem lepszy czas niż ta trójka wykręcił Bassani, którego szybko pogodzili Andrea Locatelli, Alex Lowes, Scott Redding, Jonathan Rea, Garrett Gerloff i w końcu Toprak Razgatlıoğlu, który wskoczył na pozycję lidera.

Kilka minut później to Jonathan Rea pojechał najszybciej – jego czas wyniósł 1:32,707. Wolniej rozpoczął za to główny rywal jego i Razgatlıoğlu, Álvaro Bautista. Hiszpan plasował się na dziesiątej pozycji. Lepiej radził sobie Scott Redding, który od początku treningu prezentował mocne tempo i utrzymał się na miejscu trzecim. Liderem za to ponownie został aktualny mistrz świata z czasem 1:32,431.

Lepiej niż Álvaro Bautista jechał jego zespołowy partner, Michael Rinaldi – Włoch awansował na trzecią pozycję. Potem został nawet liderem FP1. Taki stan utrzymał się przez większość treningu, choć na pozycję piątą wskoczył Bautista.

Toprak Razgatlıoğlu na dziesięć minut przed końcem sesji ponownie został liderem z rezultatem 1:32,092.

Ostatecznie w ostatniej chwili to jednak Jonathan Rea pojechał najszybsze kółko – 1:31,893 – i ukończył trening na pozycji pierwszej. Za nim uplasowali się Toprak Razgatlıoğlu i Garrett Gerloff.

FP2

Trening rozpoczął się z opóźnieniem spowodowanym czerwoną flagą wywieszoną podczas sesji kategorii World Supersport 300.

Już na samym początku sesji przewrócił się Iker Lecuona – do padoku wrócił o własnych siłach.  Za to Michael Ruben Rinaldi ponownie prezentował świetne tempo, wykręcając najszybszy czas 1:32,214. Chwilę potem lepszy okazał się jednak Scott Redding, choć zaledwie o 21 tysięcznych.

Za nimi plasował się Álvaro Bautista, który jechał już o wiele szybciej w porównaniu z jego wynikami z pierwszego treningu – potem awansował na pozycję pierwszą. Czwarty był wtedy Toprak  Razgatlıoğlu, piąty był Alex Lowes, a szósty: Jonathan Rea.

Gdy do końca treningu zostało 25 minut, na pozycji lidera Bautistę zmienił jego zespołowy partner – Michael Rinaldi. Wykręcił on czas 1:32, 138.

Kolejnym zawodnikiem, który się przewrócił był Hafizh Syahrin, jednak on także szybko stanął na nogi.  Za to w czołówce Jonathan Rea zepchnął Topraka  Razgatlıoğlu na piątą pozycję.

Gdy na zegarze pozostało piętnaście minut, na pozycji lidera treningu znalazł się Scott Redding, który w ostatnich tygodniach imponuje tempem pomimo bardzo słabego początku sezonu.  Po chwili jednak na szczyt tabeli powrócił Rinaldi, za to na druga pozycję awansował Loris Baz.

Kolejną ofiarą toru w Moście stał się Ryan James Vickers, który przewrócił się w trzecim sektorze.

Obecny mistrz świata, Toprak Razgatlıoğlu, spadł za to nawet siódmą pozycję ze stratą prawie pół sekundy do najlepszego Rinaldiego. Jednak zaledwie chwilę później Turek podkręcił tempo i z kółkiem 1:31,506 awansował na miejsce pierwsze w treningu, jednocześnie bijąc rekord toru. Moment później drugi był Redding. Rea przesunął się na pozycję czwartą, której jednak po chwili pozbawił go Baz. Następnie pogodził ich Bautista.

Najszybszy w piątek ostatecznie był Toprak  Razgatlıoğlu. Za nim uplasowali się Scott Redding i Michael Ruben Rinaldi. Najwięksi rywale Turka w walce o tytuł, Álvaro Bautista i Jonathan Rea, drugi treningu zakończyli kolejno na miejscach: czwartym i szóstym.

 

Redakcja ŚwiatWyścigów.pl jest na miejscu tego wydarzenia. Jeśli chcesz czytać więcej materiałów prosto z toru, postaw nam kawę!

Postaw mi kawę na buycoffee.to
Pokaż komentarze